banke soalat

نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات اسناد در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک موجود گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و در نهایت به شکل گزارش‌های حسابداری، به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌کنند.

یکی از گزارش‌های موردنیاز اداره دارایی گزارشات اسناد است که جز اسناد طبقه‌بندی‌شده واحد مربوطه است .گزارشات اسناد تمام معاملات نقدی و غیر نقدی را به‌صورت مجزا و همراه با جزئیات نمایش می‌دهد .

جهت مشاهده گزارشات اسناد در نرم‌افزار حسابداری آندروید دودوتا باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه‌ی اسناد را انتخاب نماییم .

گزارشات اسناد در هفت ستون تفصیلی ،معین کل،شرح،مبلغ جزء،بدهکار و بستانکار ارائه می‌شود .از ملزومات سند حسابداری شماره سند و تاریخ ثبت رویداد مالی می باشد که در این قسمت درج شده است .ارتیکل سند حسابداری دارای کد حساب ،شرح و مبلغ می‌باشد .کد حساب شامل:کد معین ،تفصیلی و کل است و در قسمت شرح ثبت بدهکاری و بستانکاری سند را به همراه نام حساب را نمایش می‌دهد، همچنین در ستون بدهکار و بستانکار مبلغ بدهکاری و بستانکاری ثبت‌شده است . جمع مبالغ ستون بدهکار و ستون بستانکار به‌صورت مجزا در زیر سند حسابداری درج می‌شوند که این دو ستون باید برابر باشد.

بازه ی زمانی گزارشات را می توان در این قسمت تعیین نمود و همچنین در کادر جست و جوی سند می توان شماره ی سند مورد نظر را جست وجو کرد .در کادر نمایش رکورد اخر تعداد اسناد در گزارشات را مشاهده می نماییم.

آموزش اسناد

نرم افزار حسابداری دودوتا انجمن ها آموزش گزارشات اسناد

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  Admin_DPR در 1 ماه پیش بروز شده است.

  • نویسنده
    نوشته ها
  • #7731

    Admin_DPR
    سرپرست

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.