افزونه بارکدخوان

افزونه بارکدخوان

بارکد یا رمزینه:

در گذشته فروشگاه ها با حجم کمتری از محصولات و مردم مواجه بودند و به دلیل محدودیت کالا هر چند وقت یکبار اقدام به شمارش محصولات در انبار یا فروشگاه خود می کردند(انبار گردانی).اما با بیشتر شدن جمعیت و تنوع زیاد کالا ها بنا به در خواست و نیاز مردم شمارش محصولات کار اسانی نبود و نه تنها زمان زیادی برای این کار تلف می شد بلکه امکان اشتباه و ریسک نیز به حداکثر رسیده بود تا اینکه بارکد و دستگاه های بارکد خوان ابداع شدند.

باگذر زمان خطوط میله ای در اندازه و سایز های مختلفی بر روی کالا ها و محصولات دیده میشد که هرکدام از انها در بر دارنده اطلاعات خاص درباره محصول بودند که کار فروشندگان را در فروش و همچنین شمارش موجودی انبار را بسیار اسان کرده و امکان وجود هیچگونه اشتباهی وجود نداشت.

در ابتدا تنها خطوط میله ای شکل بودند اما با گذشت زمان به نمایش های تصویری دیگری نیز گسترش یافت این تصاویر درج شده بر روی کالا ها که حاوی اطلاعاتی مانند نام محصول.قیمت محصول.نام شرکت سازنده و… میباشد.علاوه بر فروشگاه ها و سوپر مارکت ها در کارخانه های صنعتی.مراکز درمانی و… نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

 

دودوتا و بارکد خوان ها:

شرکت تیروژ کاران غرب سازنده نرم افزار حسابداری دودوتا جهت سهولت  در کار فروشندگان و امکان استفاده کاربران خود از دستگاه های بارکد خوان. دودوتا را به گونه ای طراحی کردند که علاوه بر سازگاری با تمامی دستگاه ها  با تمامی اپیکیشن های استاندارد نیز سازگاری دارند.

اگر کالایی دارای رمزینه نباشد می توانید در لوازم التحریر  لیبل بارکد های اماده را خریداری فرمایید در غیر این صورت دودوتا این امکان برای کاربران فراهم  اورده است که بار کد را به صورت دستی و دلخواه وارد نمایند.

 

در فروشگاه های بزرگ از کلیه دستگاه های بارکد خوان اکسترنال (بلوتوث.وای فای.کابل otg) و یا نرم افزار های بارکدخوان بسیار سریع و حرفه ای غیر رایگان مانند scandit استفاده می نمایند.

ویژگی و فواید:

  1. دسته بندی محصولات
  2. گزارش کننده اطلاعات واقعی
  3. تسریع در کار فروش
  4. دسترسی اسان و به روزموجودی کالا
  5. عدم وجود خطا

دستگاه هایی هستند که با پویشگر های نوری که دارند اشکال درج شده بر روی محصول را اسکن مینمایند و اطلاعات محصول اسکن شده را در اختیار می گذارند. با گذشت زمان و استفاده متداول از تلفن همراه اسکنر یا بارکد خوان هایی ساخته شدند که دوربین تلفن همراه را به یک بارکد خوان تبدیل میکند.

(کاربرانی که از دودوتا استفاده میکنند میتواند به دلخواه خود اسکنر خود را انتخاب نمایند زیراکه دودوتا با تمامی بارکد خوان ها سازگار می باشد)

تقسیم بندی این دستگاه دها به چهار گروه:

  1. اپیکیشن های بارکد خوان  اندرویدی:نرم افزار هایی هستند که دوربین تلفن همراه را به اسکنر تبدیل می کند
  2. ثابت و غیر قابل حمل می باشند و به کاپیوتر متصل هستند.
  3. سیار دسته ای قابل حمل می باشند و اطلاعات را ذخیره می نمایند و در زمان مناسب کامپیوتر منتقل داده میشوند.
  4. سیار بی سیم از طریق بی سیم به سیستم های مربوطه متصل می شوند.

(نرم افزار حسابداری دودوتا نه تنها امکان استفاده از دستگاه های بارکد خوان را فراهم اورده است علاوه بر ان اپیکیشن های بارکد خوان را نیز پشتیبانی می کند)

دانلود بارکدخوان 1   دانلود بارکدخوان 2