آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات بستانکاران در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی ‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نماید.

 

جهت مشاهده گزارشات بستانکاران در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه بستانکاران را انتخاب می‌نماییم.

در این قسمت گزارشی از بستانکاران را به دو صورت ارائه می‌دهد:

لیست کلی: فهرستی از تمامی افرادی که با آن‌ها مرآوده مالی داریم با مجموع دریافتی‌ها و پرداختی‌ها و مانده‌حساب آن‌ها را به ما ارائه می‌دهد. مبلغ کل بستانکاری افراد را نیز در این قسمت می توانیم مشاهده نماییم.

جزئیات: در این قسمت با انتخاب جزئیات لیست مشتریان، فروشندگان و سهامداران را نمایش می‌دهد، در صورت انتخاب شخص موردنظر صورت‌حساب، مانده‌حساب و جزئیات کل پرداختی‌ها، کل دریافتی‌ها، کل بدهی نمایش داده می‌شود.

جهت نمایش گزارشات بستانکاران در تاریخ موردنظر، می‌توانیم بازه‌ی زمانی را تغییر داده و همچنین در کادر جستجو با تایپ شرح معامله گزارش دلخواه را نشان خواهد داد.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات بستانکاران وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب  هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.