آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات اسناد در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک موجود گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و در نهایت به شکل گزارش‌های حسابداری، به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی ‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نمایند.

یکی از گزارش‌های موردنیاز اداره دارایی گزارشات اسناد است که جز اسناد طبقه‌بندی ‌شده واحد مربوطه است. گزارشات اسناد تمام معاملات نقدی و غیرنقدی را به‌صورت مجزا و همراه با جزئیات نمایش می‌دهد.

جهت مشاهده گزارشات اسناد، در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه‌ی اسناد را انتخاب نماییم.

گزارشات اسناد در هفت ستون تفصیلی، معین کل، شرح، مبلغ جزء، بدهکار و بستانکار ارائه می‌شود. از ملزومات سند حسابداری شماره سند و تاریخ ثبت رویداد مالی می‌باشد که در این قسمت درج شده است. آرتیکل سند حسابداری، دارای کد حساب، شرح و مبلغ می‌باشد. کد حساب شامل: کد معین، تفصیلی و کل است و در قسمت شرح ثبت بدهکاری و بستانکاری سند را به همراه نام حساب را نمایش می‌دهد، همچنین در ستون بدهکار و بستانکار مبلغ بدهکاری و بستانکاری ثبت‌ شده است. جمع مبالغ ستون بدهکار و ستون بستانکار به‌صورت مجزا در زیر سند حسابداری درج می‌شوند که این دو ستون باید برابر باشد.

بازه‌ی زمانی گزارشات را می‌توان در این قسمت تعیین نمود و همچنین در کادر جستجوی سند، می‌توان شماره‌ی سند موردنظر را جستجو کرد. در کادر نمایش رکورد آخر، می‌توانیم تعداد اسناد در گزارشات را مشاهده نماییم.

در این برگه، امکان ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری گزارشات اسناد وجود دارد. با کلیک روی نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود و با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.