آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات سود فاکتور در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی ‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نماید.

جهت مشاهده گزارشات سود فاکتور در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه سود فاکتور را انتخاب نماییم.

سود فاکتور، گزارشی است که جمع کل سود و زیان ناخالص و کل فروش فاکتور با روش استاندارد فایفو یعنی سود اولین کالای خریداری‌ شده در مقابل اولین کالای فروش رفته محاسبه و نمایش داده می‌شود. در این قسمت می‌توانیم با استفاده از فیلترهای زمانی و جستجوی اشخاص یا شماره فاکتورها، گزارشات متنوعی از جمع سود و زیان‌ها داشته باشیم. در کادر نمایش می‌توانیم نمایش تعداد اسناد در گزارشات را تنظیم نماییم.

در کادر سبزرنگ مبلغ کل فروش و سود ناخالص فروش در بازه‌ی زمانی تعیین‌شده را می‌توانیم مشاهده نماییم. دو گزینه نمایش و محاسبه فاکتور و پیش فاکتور در این قسمت وجود دارد  که در صورت نیازمی توانیم گزینه‌ها را فعال و غیرفعال نماییم.

در لیست فاکتور جزئیات نام فروشنده، تاریخ صدور فاکتور، مبلغ کل فاکتور و سود فاکتور را نمایش می‌دهد. با انتخاب هر فاکتورمی توانیم جزئیات سود و زیان تک‌تک اقلام فاکتور را مشاهده نماییم.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات سود فاکتور وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب  هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.