banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

 آموزش گزارشات صندوق در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارشات حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نمایند.

جهت مشاهده گزارشات صندوق در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه صندوق را انتخاب می‌نماییم.

گزارشات صندوق ،گزارشی کامل و دقیق از معاملات نقدی که از حساب صندوق استفاده‌شده را ارائه می‌دهد و جزئیات کد حساب ،تاریخ،بابت،شرح ،موجودی کل ،مانده و تشخیص را به ما نشان می‌دهد.در ستون تشخیص ،ماهیت بدهکار و بستانکار ستون مانده را نمایش میدهد وبه این صورت می توانیم بدهکار یا بستاکاربودن مانده حساب ها را تشخیص دهیم .در قسمت نمایش رکورد آخر می‌توانیم تعداد نمایش اسناد در گزارشات را به‌دلخواه تغییر دهیم.در صورت انتخاب کل صندوق‌ها گزارشی کامل از کل صندوق‌ها  و با انتخاب صندوق موردنظر، فقط گزارش صندوق مربوطه را مشاهده خواهیم کرد.با انتخاب صندوق دلخواه، موجودی کل صندوق انتخاب شده نیز نمایش داده می‌شود.جهت نمایش گزارشات در تاریخ موردنظر، می‌توانیم بازه‌ی زمانی را تغییر داده و همچنین در کادر جست‌وجو با تایپ شرح معامله گزارش دلخواه را نمایش می دهد.

در این برگه، امکان ذخیره،چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات صندوق وجود دارد . در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره،پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب  هرکدام عملیات مرتبط با آن صورت می گیرد.

گزارشات
گزارشات

[bbp-single-topic id=7593]