آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش ثبت خرید تکی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

در نرم‌افزار اندرویدی حسابدداری دودوتا، جهت ثبت خرید کالاهایی که فاقد فاکتور خرید هستند و در دسته‌بندی‌های خرید امکان ثبت آن‌ها وجود ندارد، از گزینه خرید تکی استفاده می‌نماییم.

جهت ثبت خرید تکی، باید از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت خرید و فروش شده و گزینه خرید تکی را انتخاب نماییم.

خرید تکی
خرید تکی

در برگه بازشده بارکد کالای موردنظر را به‌صورت دستی وارد یا از طریق کلیک روی نشانگر جستجو، کالای موردنظر خود را انتخاب می نماییم، در این برگه در صورت فعال نمودن تیک گزینه بر اساس گروه، لیست گروه‌های کالا را مشاهده خواهیم کرد و می‌توانیم کالا را از گروه موردنظر انتخاب نماییم و با فعال نمودن گزینه کالاهای موجود، لیست کالاهای موجود نمایش داده خواهد شد و در نهایت پس از انتخاب کالای موردنظر تیک را تائید می نماییم.

خرید تکی
خرید تکی
خرید تکی
خرید تکی

در برگه جدید موجودی فعلی کالا نمایش داده می شود و در بخش بعدی باید تعداد کالا، مبلغ خرید، واحد شمارش کالا و تأمین‌کننده کالا را ثبت نماییم.

خرید تکی

در بخش تاریخ انقضای کالا و خرید هوشمند با کلیک بر روی فلش موردنظر تعدادی دیگر آیتم برای ما نمایش داده می‌شود که در قسمت تاریخ انقضا، تعداد روزهایی که به پایان تاریخ انقضا کالا مانده است را درج و در قسمت نقطه سفارش کالا، باید عددی را وارد نماییم که وقتی کالا به آن مقدار رسید نرم‌افزار به‌صورت اتوماتیک پیغام اتمام کالا و ثبت سفارش جدید آن را اعلام نماید، البته باید گزینه‌های شماره فاکتور و تعداد سفارش را در سفارش هوشمند وارد ‌و بعد از ثبت تمام بخش‌های موجود تیک را تائید نماییم.

خرید تکی
خرید تکی

در برگه جدید می‌توانیم قيمت کالا را به دو روش وارد نماییم، دستی و محاسبه خودکار که در ثبت دستی، مبلغ فروش کالا را وارد می‌نماییم و در روش دوم با فعال نمودن تیک محاسبه خودکار ميزان درصد سود، درصد ماليات و درصد هزينه حمل جهت محاسبه بهای تمام‌ شده خرید به قیمت کالا اضافه و تیک را تائید می نماییم.

خرید تکی
خرید تکی
خرید تکی

پس از تائید ثبت کالا، وارد صفحه پرداخت می‌شویم و نحوه انجام پرداخت (نقدی یا نسیه) را مشخص می‌نماییم و صندوقی که مبلغ پرداختی از آن کسر می گردد را انتخاب و در صورت تخفیف کلی روی فاکتور، مبلغ تخفیف را وارد و فاکتور را تائید می‌نماییم.

خرید تکی
خرید تکی