آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات گردش کل در نرم افزارحسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌ شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به طور یکجا ارائه می‌کنند.

 

جهت مشاهده گزارشات گردش کل در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه گردش کل را انتخاب می‌نماییم.

گزارش گردش کل در سه سطح جزئی، نمایش فاکتور و نمایش مانده‌ حساب‌ها ارائه ‌شده است.

در صورت انتخاب گزینه جزئیات می‌توانیم جزئیات اقلام فاکتور و اسناد ثبت شده را مشاهده نماییم و با انتخاب گزینه نمایش مانده، ستون مانده به گزارشات افزوده می‌شود.

امکان جستجوی سند موردنظر و همچنین گزارش‌گیری در بازه زمانی معین وجود دارد، به طور مثال با تایپ نام یکی از مشتریان جمع کل صندوق، بانک‌ها، هزینه، فروش، تخفیف فروش، چک‌های پرداختی، چک‌های دریافتی، بدهکاری/بستانکاری، خرید و تخفیف از خرید مشتری موردنظر را جستجو و نمایش خواهد داد. در قسمت نمایش رکورد آخر می‌توانیم تعداد نمایش سند را به‌ دلخواه تغییر دهیم.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات گردش کل وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.