banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

 آموزش انتقال در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

انتقال بین منابع یکی از موارد پرکاربرد در حسابداری می‌باشد که واحدهای تجاری می‌توانند با استفاده از این قابلیت، مبالغی را به حساب‌های بانکی، صندوق‌ها و اشخاص انتقال دهند.

امکان انتقال وجه در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از سه بخش بانک، اشخاص (مشتریان، فروشندگان، سهامداران) و صندوق به سایر قسمت‌ها از جمله صندوق، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، بانک، هزینه‌ها و اداره دارایی وجود دارد.

جهت انجام انتقال وجه در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا، از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه پرداخت متفرقه را انتخاب نماییم.

برگه بازشده شامل دو بخش حساب مبدأ و حساب مقصد می باشد که در بخش حساب مبدأ سه گزینه  بانک، اشخاص و صندوق وجود دارد که با انتخاب هرکدام می‌توانیم پولی از آن‌ها برداشت و به حساب مقصد واریز نماییم.

در صورت انتخاب بانک به عنوان حساب مبدأ، باید از بین لیست  موجود، حساب بانکی موردنظر را انتخاب نموده و همچنین می‌توانیم مانده‌حساب بانک موردنظر را مشاهده نماییم. در مرحله بعدی باید حساب مقصد را به عنوان گیرنده وجه انتخاب نماییم. در بخش حساب مقصد، از لیست موجود صندوق، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، بانک، هزینه‌ها و اداره دارایی را به عنوان گیرنده وجه انتخاب و گزینه مرحله بعد را می‌زنیم. در برگه بازشده گزینه‌های مختلفی نمایش داده می‌شود اما در همه آن‌ها مبلغ واریزی را باید وارد نموده و در نهایت تیک را تائید نماییم.

 در صورتی که در حساب مبدأ گزینه اشخاص را انتخاب نماییم در زیر مجموعه آن یکی از گزینه‌های مشتریان، فروشندگان و سهامداران را انتخاب و از لیست موجود، شخص موردنظر را انتخاب می نماییم، البته اگر شخص موردنظر در لیست نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم شخص جدید را به لیست اضافه نماییم. در مرحله بعدی باید مقصد مبلغ انتقالی را ثبت نماییم، بنابراین در بخش حساب مقصد از لیست موجود صندوق، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، بانک، هزینه‌ها و اداره دارایی را به عنوان گیرنده وجه انتخاب می نماییم سپس گزینه مرحله بعد را انتخاب و عملیات پرداخت را تکمیل می نماییم.

 در صورتی که صندوق را به عنوان مبدا انتخاب نماییم از لیست موجود صندوق مورد نظر را انتخاب نموده و همچنین مانده‌ی صندوق انتخاب شده را می توانیم مشاهده نماییم. در قسمت حساب مقصد، از لیست موجود صندوق، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، بانک، هزینه‌ها و اداره دارایی را به عنوان گیرنده وجه انتخاب و در مرحله بعد در برگه بازشده متناسب با انتخاب ما گزینه‌های مختلفی نمایش داده می‌شود، عملیات پرداخت را تکمیل نموده و در نهایت تیک را تائید می نماییم.

به این صورت انتقال وجه در نرم‌افزار حسابداری دودوتا ثبت می گردد.

نقد و بانک
نقد و بانک
نقدو بانک
نقد و بانک

[bbp-single-topic id=7567]