آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات مغایرت بانک (sms) در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نماید.

جهت مشاهده گزارشات صورت مغایرت بانکی در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه مغایرت بانک (sms) را انتخاب می‌نماییم.

یکی از معمولی‌ترین مسائل و پیچیدگی‌ها که حسابداران زمان و هزینه بسیاری را برای آن صرف می‌کنند صورت مغایرت بانکی است، اما نرم افزار حسابداری دودوتا این فرآیند را ساده نموده، به‌طوریکه کافی است حساب بانکی و شماره  اس ام اس را در قسمت اول دوره تعریف نماییم یا حساب بانکی را که از قبل تعریف‌ شده را ویرایش نماییم، سپس جهت مشاهده صورت مغایرت به قسمت گزارشات رفته و صورت مغایرت‌های قرمز (منفی و مثبت ) را یادداشت می‌نماییم. ابتدا حساب بانکی مورد نظر را انتخاب، در صورت منفی بودن صورت مغایرت در قسمت و نقد بانک گزینه دریافت از بانک را انتخاب و مبلغ مغایرت را برای روز پیش وارد می‌نماییم و در صورت مثبت بودن صورت مغایرت در قسمت نقد و بانک، گزینه پرداخت به بانک را انتخاب و مبلغ مغایرت را برای روز پیش وارد می‌نماییم. ابتدا صورت مغایرت‌های 1400/1/1 را تراز سپس مغایرت‌های جدیدتر را  برحسب تاریخ‌های جدید تراز می‌نماییم و درنهایت تمامی صورت مغایرت‌ها را ثبت و تراز می‌نماییم.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات صورت مغایرت بانکی وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره،پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.

کلیپ آموزشی