آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات صورت حساب در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نمایند.

جهت مشاهده گزارشات صورت‌حساب در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه صورت‌حساب را انتخاب می‌نماییم.

ابتدا از لیست مشتریان، فروشندگان و سهامداران شخص موردنظر را انتخاب می‌نماییم. گزارشات صورت‌حساب، گزارشی کامل از معاملات نقدی و غیر نقدی، تاریخ و شرح انجام معامله مربوط به فروشندگان، مشتریان و سهامداران را به ما ارائه می‌دهد.

درصورتی‌که گزینه نمایش مانده‌حساب اشخاص را درقسمت تنظیمات فعال نماییم مانده‌حساب اشخاص را می‌توانیم مشاهده نماییم. همچنین با فعال نمودن گزینه جزئیات فاکتور، جزئیات اقلام فاکتور نمایش داده می‌شود. در سند جستجو با تایپ شرح معامله می‌توانیم سند موردنظر را جستجو و همچنین امکان گزارش‌گیری از صورت‌حساب بر اساس بازه‌ی زمانی وجود دارد.

جهت نمایش و پرینت گزارشات صورت‌حساب، می‌توانیم از 5 تم موجود استفاده نماییم:

تم 1: مناسب تمامی پرینترها (HTML)

تم2: فرمت عکس مناسب اشتراک‌گذاری و پرینتر (cm8(png

تم3: مناسب پرینترهای کوچک قابل‌حمل (jpg)

تم4: فاکتور متنی، مناسب ارسال از طریق اس ام اس (txt)

تم5: (pdf)، در این برگه امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات صورت‌حساب وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.