آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات دفتر کل در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی ‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نماید.

جهت مشاهده گزارشات دفتر کل در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه دفتر کل را انتخاب نماییم.

دفتر کل بخشی از سیستم حسابداری است که جهت تهیه صورت‌های مالی به وجود آمده است، به عبارتی دفتری است که عملیات ثبت‌ شده در دفتر روزنامه برحسب سرفصل یا کد گزاری حساب‌ها در صورتحساب‌ها ثبت می‌شود، به ترتیبی که تنظیم صورت سود و زیان و ترازنامه امکان‌پذیر باشد. در نرم‌افزار حسابداری دودوتا گزارشات دفتر کل به‌طور خودکار مانده گیری شده و مانده‌حساب‌ها در ستون بدهکار و بستانکار درج‌شده است.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات دفترکل وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب  هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.