آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات چک دریافتی در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌ شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌کنند.

چک نوعی سند تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً جهت خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخص در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید. 

امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری می‌باشد که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود. جهت مشاهده گزارشات چک‌های دریافتی در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه چک دریافتی را انتخاب ‌نماییم.

در این قسمت، فهرستی از کل چک‌های دریافتی را با جزئیاتی کامل از شماره چک، مالک، مبلغ، نام بانک، شرح چک، تاریخ وصول و وضعیت چک ارائه می‌دهد.

امکان نمایش چک‌های نقد شده، نقد نشده، خرج شده، پس داده ‌شده و برگشتی در صورت فعال نمودن تیک گزینه‌ها فراهم ‌شده است همچنین قابلیت غیرفعال نمودن این گزینه‌ها نیز وجود دارد.

امکان گزارش‌گیری از چک‌های دریافتی با جستجوی مبلغ، شماره و شرح چک در کادر جستجو وجود دارد و می‌توانیم بازه‌ی زمانی موردنظر را جهت مشاهده چک‌های دریافتی تعیین نماییم.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات چک‌های دریافتی  وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب  هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.

کلیپ آموزشی