آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات چک پرداختی در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌ شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به طور یکجا ارائه می‌کنند.

چک نوعی سند تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً جهت خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخص در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

با توجه به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری می‌باشد که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود جهت مشاهده گزارشات چک پرداختی در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه چک پرداختی را انتخاب می‌نماییم.

در این قسمت فهرستی از کل چک‌های پرداختی را با اطلاعاتی کامل از شماره چک، گیرنده، مبلغ، نام بانک، شرح چک، تاریخ وصول و وضعیت چک ارائه می‌دهد.

در صورت فعال نمودن گزینه‌های وصول‌ شده و در جریان وصول می‌توانیم چک‌های وصول ‌شده و در جریان وصول را مشاهده نماییم و در صورت تمایل می‌توانیم تیک این گزینه‌ها را غیرفعال نماییم.

امکان گزارش‌گیری از چک‌های پرداختی با جستجوی مبلغ، شماره و شرح چک در کادر جستجو وجود دارد همچنین می‌توانیم بازه‌ی زمانی را جهت مشاهده چک‌های موردنظر تعیین نماییم.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات چک های پرداختی وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.

کلیپ آموزشی