آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات هزینه ها در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارشات حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارشات حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌کنند.

هزینه‌ها مجموع مخارج اقتصادی واحد کسب‌وکار هستند که جهت کسب درآمد پرداخت می‌شود، درواقع هزینه‌ نقطه مقابل درآمد است. هـزینه حقوق کارکنان، هـزینه آب و برق، وام و تبلیغات نمونه‌هایی از اقلام هـزینه است. ازآن جایی ‌که حسابداری هزینه‌ها، اغلب در یک شرکت جهت کمک به تصمیم‌گیری استفاده می‌شود، پس هزینه شاخص بسیار مهمی در عملیات کسب‌وکار است و ثبت دقیق آن ‌یکی از الزامات اصول حسابداری می‌باشد.

جهت مشاهده گزارشات هزینه‌ها در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه هزینه‌ها را انتخاب نماییم.

در این قسمت گزارش کامل مربوط به هزینه‌های انجام‌ شده را با تاریخ انجام هزینه، کد حساب مربوطه، شرح انجام هزینه، گروه هزینه، نام هزینه و مبلغ هزینه نمایش می‌دهد. در صورت تعیین بازه‌ی زمانی می‌توانیم گزارشات مربوط به تاریخ موردنظر را مشاهده و همچنین در کادر جستجو با تایپ نام و گروه هزینه می‌توانیم هزینه موردنظر را مشاهده نماییم. مبلغ هزینه کل نیز در این گزارش نمایش داده می‌شود.

 

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات هزینه  وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب  هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.

کلیپ آموزشی