آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش ویرایش کالا/خدمات در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم ویرایش اطلاعات یکی از موارد پرکاربرد در حسابداری می باشد که به‌وسیله آن می‌توانیم بنا بر ضرورت اطلاعاتی را که قبلاً ثبت کرده‌ایم ویرایش نماییم.

بنابراین در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، امکان ویرایش بخش‌هایی از سندهای حسابداری با تمامی پارامتر‌های موردنیاز پیش‌بینی‌شده است.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا امکان ویرایش اطلاعات بخش‌های مختلفی ازجمله ویرایش کالا و خدمات، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، گروه کالا و خدمات، حساب بانک، فاکتور فروش، فاکتور خرید، فاکتور برگشت از فروش و فاکتور برگشت از خرید وجود دارد.

 

جهت ویرایش کالا/خدمات در نرم‌افزار حسابداری دودوتا، باید از منوهای داخل صفحه اصلی نرم‌افزار وارد قسمت تنظیمات شده، گزینه ویرایش را انتخاب و در ادامه کالا/خدمات را انتخاب نماییم.

در برگه بازشده در صورت فعال‌نمودن تیک بر اساس گروه، از لیست موجود، گروه موردنظر خود را انتخاب نموده تا فهرست کالاهای گروه موردنظر، نمایش داده شود همچنین می‌توانیم نام کالا را در کادر جستجو تایپ و نشانگر جستجو را جهت‌نمایش کالای موردنظر انتخاب نماییم. در این قسمت امکان ویرایش تمام آیتم‌های موردنیاز جهت ثبت یک کالا وجود دارد. ابتدا گروه کالای موردنظر را از لیست موجود انتخاب نمایید، سپس می‌توانیم نام، تعداد، مبلغ خرید  و مبلغ فروش کالا را ویرایش نماییم.

در مرحله بعدی در قسمت دسته‌بندی، تصویر و واحد با کلیک بر روی فلش کوچکی که در گوشه ی صفحه مشخص می باشد ابتدا مشخصه اول، دوم و سوم کالا (توضیحاتی در مورد مشخصات کالا) را تغییر  می‌دهیم، در ادامه تأمین‌کننده کالا (کسی که کالا را از آن خریداری نموده‌ایم) را ویرایش و یا با کلیک بر روی نشانگر جستجو از لیست موجود، فروشنده موردنظر را ویرایش می‌نماییم، البته اگر شخص موردنظر در لیست نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم فروشنده جدیدی به لیست اضافه نماییم.

یکی از قابلیت‌های ویژه که در نرم‌افزار حسابداری دودوتا تعریف شده است، ثبت تاریخ انقضای کالا و نقطه سفارش می باشد که در قسمت تاریخ انقضا می‌توانیم تعداد روزهایی که به پایان تاریخ انقضا کالا مانده را ویرایش و در ادامه نقطه سفارش کالا را یعنی کالا ما به چه مقدار برسد که نرم‌افزار به‌صورت اتوماتیک پیغام اتمام کالا و ثبت سفارش جدید آن را اعلام نماید اصلاح می‌نماییم.

در ادامه می‌توانیم حداکثر مبلغ فروش و حداقل مبلغ فروش را به‌صورت درصدی اصلاح نماییم، حداکثر مبلغ فروش به ما اعلام می‌کند که اگر در زمان فروش کالا، سود فروش این کالا از درصدی که ثبت نموده ایم بیشتر شد به کاربر اخطاری بدهد و حداقل مبلغ فروش هم به ما اعلام می‌کند اگر سود فروش این کالا از درصدی که ثبت نموده ایم  کمتر شد به ما اخطاری اعلام نماید.

امکان ویرایش واحد کالا  نیز وجود دارد، در صورتی که واحد موردنظر در لیست نباشد با ثبت واحد جدید و زدن تیک تائید می‌توانیم واحد کالا جدیدی به لیست اضافه نماییم.

در مرحله بعدی می‌توانیم درجه‌بندی کالا را نیز ویرایش نماییم یعنی با کلیک بر روی نشانگر ستاره‌ها به کالای خود از یک تا سه ستاره امتیاز دهیم.

در پایان میتوانیم با گرفتن عکس از کالا یا انتخاب از گالری، به کالا عکس تخصیص داده یا در صورتی که برای کالا عکس انتخاب شده است آن را ویرایش نماییم و در نهایت پس از انجام عملیات ویرایش، تیک را تائید می نماییم.

کلیپ آموزشی