آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

ویرایش فاکتور فروش در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم ویرایش اطلاعات در نرم افزار اندرویدی حسابداری دودوتا یکی از موارد پرکاربرد می‌باشد که به‌وسیله آن می‌توانیم بنا بر ضرورت اطلاعاتی را که قبلاً ثبت نموده‌ایم را ویرایش نماییم، بنابراین امکان ویرایش آیتم‌های سند حسابداری با تمامی پارامتر‌های موجود پیش‌بینی‌ شده است.

در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، امکان ویرایش اطلاعات بخش‌های مختلفی ازجمله کالا و خدمات، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، گروه کالا و خدمات، حساب بانک، فاکتور فروش، فاکتور خرید، فاکتور برگشت از فروش و فاکتور برگشت از خرید وجود دارد.

 جهت ویرایش فاکتور فروش (فاکتور فروش یک سند تجاری می‌باشد که توسط فروشنده برای مشتری صادر می‌گردد و کالاها، مقادیر و قیمت‌های توافق شده برای کالا و خدمات که توسط فروشنده برای مشتری فراهم‌ شده را ثبت می‌نماید) باید از منوهای داخل صفحه اصلی نرم‌افزار وارد قسمت تنظیمات شده، گزینه ویرایش را انتخاب و در ادامه فاکتور فروش مورد نظر را ویرایش سپس تأیید نماییم.

در برگه بازشده ابتدا بازه زمانی موردنظر را جهت نمایش فاکتور مورد نظر تعیین می نماییم. در صورت فعال نمودن گزینه نمایش فاکتور و پیش فاکتور تمامی فاکتورها نمایش داده می‌شود. از لیست نمایش داده‌ شده فاکتور موردنظر را انتخاب و یا در کادر جستجو نام مشتری یا شماره فاکتور موردنظر را تایپ و نشانگر جستجو را کلیک می‌نماییم و بدین ترتیب فاکتور فروش موردنظر را انتخاب می‌نماییم.

در ادامه پس ازنمایش فاکتور موردنظر نشانگر ویرایش را انتحاب و پیغام مبنی بر اینکه آیا از ویرایش فاکتور فروش اطمینان دارید نمایش داده می شود. 

گزینه تائید را انتخاب و در صورت انصراف از ویرایش، گزینه انصراف را انتخاب می نماییم. در نهایت اقدام به ویرایش تمام بخش‌های فاکتور می نماییم.

به‌طور مثال می‌توانیم کالای جدید به لیست کالای موجود اضافه نماییم، تعداد و مبلغ کالا را ویرایش، کالای ثبت‌ شده را حذف و در برگه تسویه و تائید فاکتور می‌توانیم آیتم‌های موجود (تاریخ، نام مشتری، صندوق، مبالغ تسویه فاکتور، نقدی، کارت به کارت، نسیه، تخفیف) را ویرایش نموده و درنهایت پس از ویرایش آیتم‌های موردنظر، فاکتور را تأیید می‌نماییم.

کلیپ آموزشی