آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش ثبت خرید هوشمند در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

یکی از قابلیت‌های ویژه نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا ثبت نقطه سفارش است ابتدا باید در زمان خرید در مرحله ثبت تعداد و قیمت کالا گزینه توضیحات را فعال و اطلاعات مربوطه از جمله درجه‌بندی کالا، نقطه سفارش، انقضا، تعداد سفارش را تکمیل نماییم به عبارتی مقدار کالای ما به چه تعدادی برسد که نرم‌افزار به‌صورت اتوماتیک هشدار اتمام کالا و رسیدن به نقطه سفارش را اعلام و در نهایت اقدام به ثبت خرید هوشمند کالا بنماید.

 

جهت ثبت خرید هوشمند در نرم‌افزار حسابداری دودوتا، باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت خریدوفروش شده و گزینه خرید هوشمند را انتخاب نماییم.

در ادامه با دو روش می‌توانیم کالاهای موردنظر خود را انتخاب نماییم، یکی دسته‌بندی بر اساس فروشنده است که با انتخاب آن تمام کالاهای مربوط به فروشنده موردنظر که زمان نقطه سفارش آن‌ها فرارسیده است را نمایش می‌دهد و با انتخاب همه کالاها، کل کالاهای موجود در انبار که زمان نقطه سفارش آن‌ها فرارسیده است را نمایش می‌دهد.

در مرحله بعد می‌توانیم لیست کالاهایی که به نقطه سفارش رسیده‌اند را بر اساس کالاهای عادی و پرفروش، همه کالاها و کالاهای پرفروش طبقه‌بندی و تیک را تأیید نماییم.

در برگه بازشده در قالب جدولی لیست کالاهایی که باید به‌صورت هوشمند خریداری نماییم وجود دارد که با کلیک روی هر کالا می‌توانیم تعداد کالا، مبلغ خرید کالا و درصد تخفیف را ثبت نماییم، البته امکان حذف کلی کالاها هم وجود دارد، در نهایت بعد از ویرایش و ثبت کلیه کالاهایی که به‌صورت خرید هوشمند قصد خرید آن‌ها را داریم تیک را تائید می نماییم.

در برگه جدید شماره فاکتور و مبلغ کل به‌صورت اتوماتیک ثبت شده است فقط ما باید تأمین‌کننده کالا را از لیست فروشندگان، مشتریان و سهامداران انتخاب و صندوقی که مبلغ کالای خریداری ‌شده از آن کسر می‌گردد را انتخاب و در بخش بعدی روش پرداخت هزینه شامل نقدی، کارت به کارت و نسیه و همچنین تخفیف کلی را ثبت و تیک را تأیید می‌نماییم.

با فعال‌سازی تیک مربوط به گزینه درج توضیحات شما می‌توانید شرح فاکتور موردنظر را در این قسمت یادداشت نمایید.

در برگه جدید فاکتور خرید ثبت‌شده نمایش داده می‌شود و ما می‌توانیم آن را به سه صورت گزارش، 80 میلی‌متری و سایز A5 مشاهده نماییم البته امکان چاپ و ویرایش فاکتور خرید هوشمند نیز وجود دارد.