banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

 آموزش ثبت خرید هوشمند در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

 

یکی از قابلیت‌های ویژه نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا ثبت نقطه سفارش است ابتدا باید در زمان خرید در مرحله ثبت تعداد و قیمت کالا گزینه توضیحات را فعال و اطلاعات مربوطه از جمله درجه بندی کالا، نقطه سفارش، انقضا، تعداد سفارش را تکمیل نماییم به عبارتی مقدار کالای ما به چه تعدادی برسد که نرم‌افزار به‌صورت اتوماتیک هشدار اتمام کالا و رسیدن به نقطه سفارش را اعلام و در نهایت اقدام به ثبت خرید هوشمند کالا بنماید.

جهت ثبت خرید هوشمند در نرم‌افزار حسابداری دودوتا، باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت خرید و فروش شده و گزینه خرید هوشمند را انتخاب نماییم.

در ادامه با دو روش می‌توانیم کالاهای مورد نظر خود را انتخاب نماییم، یکی دسته‌بندی براساس فروشنده است که با انتخاب آن تمام کالاهای مربوط به فروشنده موردنظر که زمان نقطه سفارش آن‌ها فرا رسیده است را نمایش می‌دهد و با انتخاب همه کالاها، کل کالاهای موجود در انبار که زمان نقطه سفارش آن‌ها فرا رسیده است را نمایش می‌دهد.

در مرحله بعد می‌توانیم لیست کالاهایی که به نقطه سفارش رسیده‌اند را براساس کالاهای عادی و پرفروش، همه کالاها و کالاهای پرفروش طبقه ‌بندی و تیک را تائید نماییم.

در برگه بازشده در قالب جدولی لیست کالاهایی که باید به‌صورت هوشمند خریداری نماییم وجود دارد که با کلیک روی هر کالا می‌توانیم تعداد کالا، مبلغ خرید کالا و درصد تخفیف را ثبت نماییم، البته امکان حذف کلی کالاها هم وجود دارد، در نهایت بعد از ویرایش و ثبت کلیه کالاهایی که به‌صورت خرید هوشمند قصد خرید آن‌ها را داریم تیک را تائید می نماییم.

در برگه جدید شماره فاکتور و مبلغ کل به‌صورت اتوماتیک ثبت شده است فقط ما باید تأمین‌کننده کالا را از لیست فروشندگان، مشتریان و سهامداران انتخاب و صندوقی که مبلغ کالای خریداری ‌شده از آن کسر می گردد را انتخاب و در بخش بعدی روش پرداخت هزینه شامل نقدی، کارت به کارت و نسیه و همچنین تخفیف کلی را ثبت و تیک را تائید می نماییم.

در برگه جدید فاکتور خرید ثبت‌شده نمایش داده می‌شود و ما می‌توانیم آن را به سه صورت گزارش، میلی‌متری و سایز A5 مشاهده نماییم البته امکان چاپ و ویرایش فاکتور خرید هوشمند نیز وجود دارد.

خرید و فروش
خرید و فروش
خرید و فروش

[bbp-single-topic id=8379]