banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

 آموزش گزارشات دفتر روزنامه نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نماید.

جهت مشاهده گزارشات دفتر روزنامه در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه دفتر روزنامه را انتخاب می‌نماییم.

دفتر روزنامه یکی از گزارش‌ها مربوط به اداره دارایی می باشد که باید طبق قوانین تحریر دفاتر قانونی ثبت و نگه‌داری شود و گزارشی جامع و دقیق از تمام معاملات و ثبت‌ها را به همراه تاریخ ،کد حساب و شرح سند به ما نشان می‌دهد.در ستون شرح دفتر روزنامه ،رویدادهای مالی ثبت شده تجزیه‌وتحلیل می‌شود و پس از ستون شرح در دو ستون بدهکار و بستانکار مبلغ بستانکار و بدهکار ثبت می‌گردد. در قسمت نمایش رکورد آخر می‌توانیم نمایش تعداد اسناد در گزارشات را به‌دلخواه تغییر دهیم و همچنین امکان گزارش‌گیری بر اساس بازه زمانی معین و شرح معاملات وجود دارد.

در این برگه، امکان ذخیره،چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات دفتر روزنامه وجود دارد . در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره،پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب  هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌گردد.

گزارشات
گزارشات

[bbp-single-topic id=7620]