آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات دفتر روزنامه نرم در افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌ شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نماید.

 

جهت مشاهده گزارشات دفتر روزنامه در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه دفتر روزنامه را انتخاب می‌نماییم.

دفتر روزنامه یکی از گزارش‌ها مربوط به اداره دارایی می باشد که باید طبق قوانین تحریر دفاتر قانونی ثبت و نگهداری شود و گزارشی جامع و دقیق از تمام معاملات و ثبت‌ها را به همراه تاریخ، کد حساب و شرح سند به ما نشان می‌دهد. در ستون شرح دفتر روزنامه، رویدادهای مالی ثبت شده تجزیه‌وتحلیل می‌شود و پس از ستون شرح در دو ستون بدهکار و بستانکار مبلغ بستانکار و بدهکار ثبت می‌گردد.

در قسمت نمایش رکورد آخر می‌توانیم نمایش تعداد اسناد در گزارشات را به‌دلخواه تغییر دهیم و همچنین امکان گزارش‌گیری بر اساس بازه زمانی معین و شرح معاملات وجود دارد.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات دفتر روزنامه وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌گردد.