آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات حساب خرید در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی ‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نمایند.

 جهت مشاهده گزارشات حساب خرید در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه حساب خرید را انتخاب نماییم.

در این قسمت گزارشی کامل و جامع مربوط به تمامی خریدهای انجام ‌شده را می‌توان مشاهده کرد، به طوری که تاریخ انجام معامله خرید، بارکد کالا (شماره کالا)، نام کالا، گروه کالا، تعداد خرید و مبلغ خرید (پس از کسر تخفیف نقدی خرید) را به‌صورت مجزا برای هر کالا نشان می‌دهد.

امکان گزارش‌گیری ازگزارشات حساب خرید به دو صورت وجود دارد: 1-  جستجوی فاکتورهای موردنظر بر اساس شماره کالا (بارکد کالا)، نام کالا 2- تعیین بازه‌ی زمانی و گزارش‌گیری از دفترکل خرید در بازه‌ی زمانی موردنظر

گزارشات خرید را می‌توان به‌صورت روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی و… با تعیین بازه‌ی زمانی تهیه و تنظیم نمود.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات حساب خرید وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.