آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات فاکتور خرید در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نماید.

 

جهت مشاهده گزارشات فاکتور خرید در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه فاکتور خرید را انتخاب نماییم. فاکتور خرید در واقع سندی است که در آن محصولات خریداری شده به همراه تعداد و قیمت در آن ثبت شده است.

گزارشات فاکتور خرید، گزارشی کامل از تمام فاکتورهای خرید رسمی و غیررسمی را به ما نمایش می‌دهد. در صفحه‌ی فاکتور خرید لیست تمامی فاکتورهای خرید ثبت‌ شده را با تاریخ ثبت نمایش می‌دهد. در کادر جستجو، می‌توانیم شماره فاکتور و نام شخص موردنظر را جستجو نموده و در صورت تعیین بازه‌ی زمانی می‌توانیم فاکتورهای بازه‌ی زمانی موردنظر را مشاهده نماییم.

در صورت انتخاب فاکتور، جزئیات تاریخ صدور فاکتور، نام فروشنده و شماره فاکتور درج شده است و همچنین می‌توانیم اطلاعات نام کالا، تعداد، فی و جمع مبلغ کالا را در جدول طراحی شده، مشاهده نماییم. در انتهای جدول جمع کل، تخفیف از خرید و مبلغ نهایی فاکتور درج شده است.

 

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات فاکتور خرید وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.