آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش حذف چک در نرم افزار حسابداری دودوتا

چک: نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً جهت خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

باتوجه به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎گردد بنابراین امکان مدیریت تمامی چک‌های دریافتی در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک و حذف چک وجود دارد.

 

در حسابداری حذف کردن سند از طریق ثبت سند ابطال (سند معکوس) امکان‌پذیر است اما با توجه به اینکه بیشتر کاربران این برنامه به علم حسابداری تسلط چندانی ندارند جهت حذف پیچیدگی و شفاف بودن گزارش‌ها برخلاف اصول حسابداری می‌توانیم از گزینه حذف استفاده نماییم.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا امکان حذف چک، پرداخت، فاکتور فروش، فاکتور خرید، فاکتور برگشت از فروش، فاکتور برگشت از خرید، دریافت، حساب بانک و کارت‌بانکی وجود دارد.

جهت حذف چک در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا، باید از منوهای داخل صفحه اصلی نرم‌افزار وارد قسمت تنظیمات شده، گزینه حذف و در ادامه چک را انتخاب نماییم.

در برگه بازشده از لیست چک‌های نمایش داده‌شده چک موردنظر را انتخاب و گزینه تائید را می‌زنیم یا در کادر جستجو شماره چک موردنظر را تایپ و نشانگر جستجو را کلیک می‌کنیم، به این صورت چک موردنظر را انتخاب و گزینه تائید را می‌زنیم بدین ترتیب عملیات حذف چک انجام می‌گردد.

توجه: دقت داشته باشیم که با انتخاب گزینه حذف، کلیه عملیات مرتبط حذف می‌گردد (حذف یک فاکتور در مقادیر مربوطه مانند موجودی کالا، صندوق، تخفیف و … تغییر ایجاد می‌ نماید)

کلیپ آموزشی