banke soalat

نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش حذف چک در نرم افزار حسابداری دودوتا 

 

چک: نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً جهت خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه میدهد و تعهد میکند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

با توجه به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎گردد بنابراین امکان مدیریت تمامی چک‌های دریافتی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک و حذف چک وجود دارد.

در حسابداری حذف کردن سند از طریق ثبت سند ابطال (سند معکوس) امکان‌پذیر است اما با توجه به اینکه بیشتر کاربران این برنامه به علم حسابداری تسلط چندانی ندارند جهت حذف پیچیدگی و شفاف بودن گزارش‌ها برخلاف اصول حسابداری می‌توانیم از گزینه حذف استفاده نماییم.

در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا امکان حذف چک ، پرداخت، فاکتور فروش، فاکتور خرید، فاکتور برگشت از فروش، فاکتور برگشت از خرید، دریافت، حساب بانک و کارت‌بانکی وجود دارد.

جهت حذف چک در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا، باید از منوهای داخل صفحه اصلی نرم‌افزار وارد قسمت تنظیمات شده، گزینه حذف و در ادامه چک را انتخاب نماییم.

در برگه بازشده از لیست چک‌های نمایش داده‌شده چک موردنظر را انتخاب و گزینه تائید را می‌زنیم یا در کادر جستجو شماره چک موردنظر را تایپ و نشانگر جستجو را کلیک می‌کنیم، به این صورت چک موردنظر را انتخاب و گزینه تائید را می‌زنیم بدین ترتیب عملیات حذف چک انجام می‌گردد.

توجه: دقت داشته باشیم که با انتخاب گزینه حذف، کلیه عملیات مرتبط حذف می‌گردد (حذف یک فاکتور در مقادیر مربوطه مانند موجودی کالا، صندوق، تخفیف و … تغییر ایجاد می‌ نماید.)

تنظیمات
تنظیمات
تنظیمات

[bbp-single-topic id=8310]