آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش حذف فاکتور خرید در نرم‌ افزار حسابداری دودوتا

در حسابداری حذف‌کردن سند از طریق ثبت سند ابطال (سند معکوس) امکان‌پذیر است؛ اما باتوجه‌به اینکه بیشتر کاربران این برنامه به علم حسابداری تسلط چندانی ندارند جهت حذف پیچیدگی و شفاف‌بودن گزارش‌ها برخلاف اصول حسابداری می‌توانیم از گزینه حذف استفاده نماییم.

در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا امکان حذف فاکتور خرید، فاکتور فروش، فاکتور برگشت از فروش، فاکتور برگشت از خرید، پرداخت، دریافت، چک، حساب بانک و کارت‌بانکی وجود دارد.

جهت حذف فاکتور خرید در نرم‌افزار حسابداری دودوتا (فاکتور خرید یک سند تجاری است که از طرف مدیر واحد تجاری برای تأمین‌کننده کالا صادر می‌گردد و کالاها، مقادیر و قیمت‌های توافق شده برای کالا و خدمات خریداری شده را ثبت می‌نماید) از منوهای داخل صفحه اصلی نرم‌افزار وارد قسمت تنظیمات شده، گزینه حذف و در ادامه فاکتور خرید را انتخاب می‌نماییم.

در برگه بازشده ابتدا بازه زمانی را جهت نمایش فاکتورهای خرید در تاریخ موردنظر تعیین می نماییم، سپس از لیست موجود، فاکتور خرید موردنظر را انتخاب و گزینه تائید را می‌زنیم و یا در کادر جستجو نام فروشنده موردنظر را تایپ و نشانگر جستجو را کلیک و فاکتور خرید مورد نظر را انتخاب می نماییم و بدین ترتیب عملیات حذف فاکتور خرید انجام می‌گردد.

توجه: دقت داشته باشیم که با انتخاب گزینه حذف، کلیه عملیات مرتبط حذف می‌گردد (حذف یک فاکتور در مقادیر مربوطه مانند موجودی کالا، صندوق، تخفیف و… تغییر ایجاد می‌نماید)

کلیپ آموزشی