آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش حذف فاکتور فروش در نرم‌ افزار حسابداری دودوتا

در حسابداری حذف کردن سند از طریق ثبت سند ابطال (سند معکوس) امکان‌پذیر است اما با توجه به اینکه بیشتر کاربران این برنامه به علم حسابداری تسلط چندانی ندارند جهت حذف پیچیدگی و شفاف بودن گزارش‌ها برخلاف اصول حسابداری می‌توانیم از گزینه حذف استفاده نماییم.

در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، امکان حذف فاکتور فروش، فاکتور خرید، فاکتور برگشت از فروش، فاکتور برگشت از خرید، پرداخت، دریافت، چک، حساب بانک و کارت‌بانکی وجود دارد.

جهت حذف فاکتور فروش در نرم‌افزار حسابداری دودوتا (فاکتور فروش یک سند تجاری است که توسط فروشنده برای مشتری صادر می‌گردد و کالاها، مقادیر و قیمت‌های کالا و خدمات که توسط فروشنده تعیین شده است در آن ثبت شده می گردد) از منوهای داخل صفحه اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت تنظیمات شده و در ادامه گزینه حذف سپس فاکتور فروش را انتخاب می‌نماییم.

در برگه بازشده ابتدا بازه زمانی را جهت نمایش تمامی فاکتورهای فروش در تاریخ مورد نظر تعیین می نماییم، سپس از لیست موجود، فاکتور فروش موردنظر را انتخاب می‌نماییم یا در کادر جستجو نام مشتری موردنظر را تایپ و نشانگر جستجو را کلیک و فاکتور را انتخاب می نماییم و بدین ترتیب عملیات حذف فاکتور فروش انجام می گردد.

توجه: دقت داشته باشیم که در صورت انتخاب گزینه حذف، کلیه عملیات مرتبط حذف می‌گردد (حذف یک فاکتور در مقادیر مربوطه مانند موجودی کالا، صندوق، تخفیف و … تغییر ایجاد می نماید)

کلیپ آموزشی