آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات حساب فروش در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌ شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به طور یکجا ارائه می‌نماید.

در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، این امکان برای کاربران فراهم ‌شده است تا گزارشات جامعی از حساب‌های فروش دریافت نمایند و از این طریق برنامه‌ریزی‌های موردنیاز را جهت افزایش فروش تنظیم نمایند.

جهت مشاهده گزارشات حساب فروش در نرم‌افزار حسابداری دودوتا، باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه حساب فروش را انتخاب نماییم.

در این قسمت گزارشی کامل و جامع مربوط به‌تمامی فروش‌های انجام‌ شده را می‌توان مشاهده کرد به‌ طوریکه، تاریخ انجام معامله فروش، بارکد کالا (شماره کالا)، نام کالا، گروه کالا، تعداد فروش و مبلغ فروش (پس از کسر تخفیف نقدی فروش) را به‌صورت مجزا برای هر کالا نشان می‌دهد.

امکان جستجوی و گزارش‌گیری از گزارشات حساب فروش به دو روش وجود دارد: 1- جستجوی فاکتورهای موردنظر بر اساس شماره کالا (بارکد کالا)، نام کالا 2- تعیین بازه‌ی زمانی و گزارش‌گیری از دفتر کل فروش در بازه‌ی زمانی موردنظر

گزارشات فروش را می‌توان به‌صورت روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی و… با تعیین بازه‌ی زمانی تهیه و تنظیم نمود و روند فروش را مقایسه کرد.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات حساب فروش وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.

کلیپ آموزشی