آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات فاکتور فروش در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌کنند.

جهت مشاهده گزارشات فاکتور فروش در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه فاکتور فروش را انتخاب نماییم. فاکتور فروش درواقع سند تجاری است که توسط فروشنده برای خریدار صادرشده و مبالغ و مقادیر محصولات ثبت شده است.

گزارشات فاکتور فروش، گزارشی از تمام فاکتورهای فروش رسمی، غیررسمی و پیش فاکتور را به ما ارائه می‌دهد. در این قسمت جزئیات تاریخ فاکتور، مبلغ فاکتور و نام مشتری نیز مشاهده می‌شود. دو گزینه نمایش فاکتورها و نمایش پیش فاکتورها

در این برگه وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانیم گزینه‌های موردنظر را فعال یا غیرفعال نماییم. در کادر جستجو می‌توانیم شماره فاکتور و نام شخص موردنظر را جستجو نموده و در صورت تعیین بازه‌ی زمانی می‌توانیم فاکتورهای بازه‌ی زمانی موردنظر را مشاهده نماییم.

با انتخاب فاکتور از لیست فاکتورهای موجود امکان مشاهده نام مشتری، تاریخ، شماره فاکتور و جزئیات نام کالا، تعداد، تخفیف، فی و جمع مبالغ فاکتور وجود دارد. جهت تبدیل پیش فاکتور به فاکتور فروش، پیش فاکتور موردنظر را ویرایش و گزینه ثبت به‌عنوان پیش‌فاکتور را غیرفعال می‌نماییم و بلعکس می‌توانیم به همین صورت  فاکتور را به‌پیش فاکتور تبدیل نماییم.

همچنین قابلیت پرینت و ارسال گزارشات در 5تم وجود دارد.

تم 1: مناسب تمامی پرینترها (HTML)

تم2: فرمت عکس مناسب اشتراک‌گذاری و پرینتر (cm8(png

تم3: مناسب پرینترهای کوچک قابل‌حمل (jpg)

تم4: فاکتور متنی،مناسب ارسال از طریق اس ام اس (txt)

تم5: (pdf)

کلیپ آموزشی