آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش حذف حساب بانک در نرم‌ افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم هر واحد تجاری جهت انجام مراودات اقتصادی خود دارای یک یا چندین حساب بانکی از بانک‌های مختلف می‌باشد که باید آن‌ها را در نرم‌افزار حسابداری دودوتا ثبت نماییم.

در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا، جهت ثبت اطلاعات بانک‌هایی که در آن حساب داریم باید در قسمت اول دوره از گزینه معرفی حساب استفاده نماییم اما اگر به هر دلیل تصمیم به حذف حساب بانکی خود گرفتیم باید از گزینه حذف حساب بانک استفاده نماییم.

 در حسابداری حذف‌کردن سند از طریق ثبت سند ابطال (سند معکوس) امکان‌پذیر است؛ اما با توجه به اینکه بیشتر کاربران این برنامه به علم حسابداری تسلط چندانی ندارند جهت حذف پیچیدگی و شفاف بودن گزارش‌ها برخلاف اصول حسابداری می‌توانیم از گزینه حذف استفاده نماییم.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا، امکان حذف حساب بانک، چک، پرداخت، فاکتور فروش، فاکتور خرید، فاکتور برگشت از فروش، فاکتور برگشت از خرید، دریافت و کارت‌بانکی وجود دارد.

جهت حذف حساب بانک در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا، باید از منوهای داخل صفحه اصلی نرم‌افزار وارد قسمت تنظیمات شده، گزینه حذف و در ادامه حساب بانک را انتخاب نماییم.

در برگه بازشده از لیست حساب‌های بانکی نمایش داده‌ شده حساب موردنظر را انتخاب و گزینه تائید را می‌زنیم یا در کادر جستجو نام بانک موردنظر را تایپ و نشانگر جستجو را کلیک می‌نماییم.َ

پس از انتخاب حساب بانکی موردنظر، پیغام هشدار نمایش داده می‌شود و در صورت تأیید، گزینه حذف حساب بانکی را انتخاب می‌نماییم و بدین ترتیب عملیات حذف حساب بانکی انجام می‌گردد.

هشدار: باتوجه‌به اینکه عملیات و تراکنش‌های بانکی حذف نخواهند شد، حذف حساب‌های بانکی که دارای تراکنش مالی بوده‌اند اصلاً توصیه نمی‌شود، در صورت حذف حساب بانکی، اطلاعات شماره‌حساب حذف‌ شده، جایگزین حساب‌های دیگر می‌گردد.

کلیپ آموزشی