banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

 آموزش گزارشات بانک در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نمایند.

 غالباً دریافت‌ها و پرداخت‌های بسیاری از واحدهای تجاری از طریق بانک‌ها صورت می‌گیرد.حساب بانکی یک نوع دارایی است ،که در صورت واریز وجه نقد بدهکار و زمانی که برداشت انجام شود بستانکار خواهد شد.جهت مشاهده گزارشات بانک در نرم‌افزار حسابداری دودوتا باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه‌ی بانک را انتخاب نماییم.

گزارشات بانک را می‌توانیم به‌صورت روزانه جهت چک کردن صورت‌حساب بانکی خود اجرا نماییم.در این آیتم گزارشی کامل از تمام معاملات و تراکنش‌های بانکی ازجمله : واریزی‌ها و برداشت‌ها را در تاریخ انجام تراکنش و شرح آن نشان می‌دهد . تمامی حساب‌های بانکی تعریف شده ،در لیست بانک‌ها وجود دارد و با انتخاب بانک موردنظر از لیست موجود و تعیین بازه زمانی، می‌توانیم معاملات مربوط به بانک موردنظر را مشاهده نماییم. همچنین در کادر جست‌وجو می‌توانیم ثبت موردنظر را جست‌وجو نماییم. موجودی کل بانک‌ها و موجودی حساب بانک‌ها به تفکیک در این گزارش قابل‌مشاهده است.

در این برگه، امکان ذخیره،چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات بانک وجود دارد . در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره،پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.

گزارشات
گزارشات
گزارشات

[bbp-single-topic id=7628]