آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش گزارشات بانک در نرم افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم اطلاعاتی که در سیستم حسابداری وارد می‌شوند، داده‌های اولیه‌ای هستند که از اسناد و مدارک مثبت گرفته می‌شوند، این اطلاعات مالی توسط سیستم حسابداری پردازش می‌شوند و درنهایت به شکل گزارش‌های حسابداری به‌عنوان خروجی سیستم در اختیار استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی قرار می‌گیرد.

گزارش‌های حسابداری مجموع اطلاعات مالی مربوط به یک واحد اقتصادی را به شکل طبقه‌بندی‌شده همراه با توضیحات و تفاسیر لازم به‌طور یکجا ارائه می‌نمایند.

 غالباً دریافت‌ها و پرداخت‌های بسیاری از واحدهای تجاری از طریق بانک‌ها صورت می‌گیرد. حساب بانکی یک نوع دارایی است، که در صورت واریز وجه نقد بدهکار و زمانی که برداشت انجام شود بستانکار خواهد شد. 

 

جهت مشاهده گزارشات بانک در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا باید از منوی اصلی نرم‌افزار وارد قسمت گزارشات شده و گزینه‌ی بانک را انتخاب نماییم.

گزارشات بانک را می‌توانیم به‌صورت روزانه جهت چک کردن صورت‌حساب بانکی خود اجرا نماییم. در این آیتم گزارشی کامل از تمام معاملات و تراکنش‌های بانکی ازجمله: واریزی‌ها و برداشت‌ها را در تاریخ انجام تراکنش و شرح آن نشان می‌دهد. تمامی حساب‌های بانکی تعریف شده، در لیست بانک‌ها وجود دارد و با انتخاب بانک موردنظر از لیست موجود و تعیین بازه زمانی، می‌توانیم معاملات مربوط به بانک موردنظر را مشاهده نماییم.

همچنین در کادر جستجو می‌توانیم ثبت موردنظر را جستجو نماییم. موجودی کل بانک‌ها و موجودی حساب بانک‌ها به تفکیک در این گزارش قابل ‌مشاهده می باشد.

در این برگه، امکان ذخیره، چاپ و اشتراک‌گذاری گزارشات بانک وجود دارد. در صورت کلیک نشانگر چاپ سه گزینه ذخیره، پرینت و اشتراک‌گذاری نمایش داده می‌شود که با انتخاب هرکدام عملیات مرتبط با آن انجام می‌شود.

کلیپ آموزشی