banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

 آموزش اعمال تورم در نرم افزار حسابداری دودوتا

با توجه به نوسانات قیمت محصولات در بازار، باید اعمال تغییرات قیمت روی محصولات به‌آسانی انجام شود که نرم‌افزار حسابداری دودوتا با ساده‌ترین روش این امکان را فراهم آورده است.

جهت اعمال تورم روی محصولات واحد تجاری خود در نرم‌افزار حسابداری دودوتا، باید از منوهای داخل صفحه اصلی نرم‌افزار وارد حسابداری شده و گزینه تورم را انتخاب نماییم.

در برگه بازشده ابتدا باید تعیین کنیم که تورم را روی کل کالاهای موجود در واحد تجاری اعمال کنیم یا روی گروه خاصی از کالاها که با انتخاب گزینه کل کالاها، لیست کل کالاها نمایش داده می‌شود و با انتخاب گزینه گروه، لیست گروه‌های موجود نمایش داده می‌شود که باید یک گروه را انتخاب نماییم.

در ادامه نوع اعمال تورم را مشخص نموده یعنی قیمت کالاهای انتخاب شده را افزایش یا کاهش دهیم به همین منظور گزینه کاهش مبلغ را جهت کاهش قیمت محصولات و گزینه افزایش مبلغ را جهت افزایش قیمت کالاها انتخاب می نماییم. 

در ادامه درصد افزایش یا کاهش قیمت را تعیین و تیک تائید را انتخاب می نماییم و بدین‌صورت قیمت تمامی کالاها متناسب با درصدی که ثبت نموده ایم،افزایش یا کاهش می یابد.

نکته: در زمان اعمال تورم فایل پشتیبان به‌صورت خودکار ایجاد می‌گردد که در صورت بروز اشتباه می‌توانیم تمامی اطلاعات را بازگردانی نماییم.

حسابداری
حسابداری
حسابداری

[bbp-single-topic id=7841]