آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش دریافت چک از مشتریان در نرم افزار حسابداری دودوتا

چک:

چک نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً برای خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، در واقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت کند.

با توجه به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری می‎باشد و به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود، جهت مدیریت کلیه چک‌های دریافتی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک استفاده می نماییم.

در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا جهت دریافت چک از مشتریان باید از منوی صفحه اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه دریافت چک را انتخاب نماییم.

در برگه بازشده دو گزینه مشتریان و سهامداران وجود دارد که با انتخاب گزینه مشتریان، از لیست موجود مشتری موردنظر را انتخاب می‌نماییم، البته اگر مشتری موردنظر در لیست نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم مشتری جدید به لیست اضافه نماییم.

در مرحله بعد شماره چک، مبلغ چک، تاریخ چک، بانک صادرکننده چک، توضیحی در مورد چک را ثبت نماییم.

البته در صورت تمایل برای ارسال پیامک یادآوری سررسید چک در قسمت یادآوری و ارسال اس‌ام‌اس با کلیک بر روی آیکن فلش می‌توانیم تیک تنظیم یادآوری را فعال نماییم و در زیرمجموعه موجود تعداد روزهای مانده به سررسید چک، شماره‌تلفن همراه و متن پیامک را ثبت نماییم.

در نهایت پس از تکمیل تمام بخش‌های موجود تیک را تأیید می‌نماییم و به‌این‌ترتیب چک موردنظر ثبت می‌گردد.