آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش دریافت چک از سهامداران در نرم‌ افزار حسابداری دودوتا

چک:

چک نوعی سند تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً جهت خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

باتوجه‌به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود جهت مدیریت کلیه چک‌های دریافتی و پرداختی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک استفاده می نماییم.

 

 

دریافت چک:

در صورتی که چکی را از سهامداران و مشتریان بابت ارائه خدمات و یا فروش کالا تحویل بگیریم و در تاریخ سررسید چک، به بانک مراجعه و مبلغ را از حساب سهامداران و یا مشتریان برداشت نماییم از گزینه  دریافت چک استفاده می نماییم.

در نرم‌افزارحسابداری اندرویدی دودوتا جهت دریافت چک از سهامداران از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه دریافت چک را انتخاب می نماییم.

در برگه بازشده دو گزینه مشتریان و سهامداران وجود دارد که با انتخاب گزینه سهامداران، از لیست موجود سهامدار موردنظر را انتخاب نموده، البته اگر شخص موردنظر در لیست نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم سهامدار جدید به لیست اضافه نماییم.

در مرحله بعد شماره چک، مبلغ چک، تاریخ چک، بانک صادرکننده چک، توضیحی در مورد چک را ثبت می نماییم.

البته در صورت تمایل جهت ارسال پیامک یادآوری سررسید چک در قسمت یادآوری و ارسال اس ام اس با کلیک روی آیکن فلش می‌توانیم تیک تنظیم یادآوری را فعال نموده و در زیرمجموعه موجود تعداد روزهای مانده به سررسید چک، شماره تلفن همراه و متن پیامک را ثبت نماییم.

بنابراین در روز سررسید چک به‌محض ورود به نرم‌افزار حسابداری دودوتا پیام موردنظر روی صفحه گوشی ظاهر می‌شود که داری سه گزینه ارسال اس ام اس، لغو عملیات و افزودن به پنل یادآوری است که با انتخاب گزینه ارسال اس ام اس پیامک مستقیماً به شماره تلفنی که قبلاً ثبت نموده ایم ارسال می‌شود با انتخاب گزینه افزودن به پنل یادآوری، پیامک در قسمت منوی پنل پیامکی در صفحه اصلی ثبت می‌شود و می‌توانیم از این طریق پیامک را به سهامدار موردنظر ارسال نماییم اما با انتخاب گزینه لغو عملیات، ارسال پیامک به سهامدار موردنظر لغو می‌شود. در نهایت پس از تکمیل تمام بخش‌های موجود تیک را تائید می‌ نماییم و به‌این‌ترتیب چک موردنظر ثبت می‌ گردد.

کلیپ آموزشی