آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش خرج کردن چک در نرم افزار حسابداری دودوتا

چک: 

نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً برای خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌گردد، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

با توجه به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود جهت مدیریت کلیه چک‌های دریافتی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک استفاده می‌ گردد.

خرج‌کردن چک:

یعنی چک دریافت شده از افراد دیگر را بابت بدهی یا به شخص سوم واگذار نماییم.

در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا جهت خرج‌کردن چک از منوی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه خرج‌کردن چک را انتخاب می نماییم.

در برگه بازشده باید از لیست چک‌های موجودی که دريافت شده؛ ولی هنوز وصول نشده، یکی را انتخاب و یا شماره چک را در قسمت جستجو وارد می‌نماییم.

پس از انتخاب چک موردنظر، در برگه بازشده یکی از فروشندگان، هزینه‌ها و سهامداران را به‌عنوان گیرنده چک انتخاب و اطلاعات شماره چک، مبلغ چک، تاریخ سررسید چک و بانک صادرکننده چک را تأیید می‌نماییم.

 در صورت تمایل جهت ارسال پیامک یادآوری سررسید چک در قسمت یادآوری و ارسال اس‌ام‌اس با کلیک بر روی آیکن فلش می‌توانیم تیک تنظیم یادآوری را فعال و در زیرمجموعه موجود تعداد روزهای مانده به سررسید چک، شماره‌تلفن همراه و متن پیامک را ثبت و در نهایت پس از تکمیل تمام بخش‌های موجود تیک را تأیید نماییم.

کلیپ آموزشی