banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

آموزش خرج کردن چک در نرم افزار حسابداری دودوتا

 

چک: نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً برای خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می گردد، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

با توجه به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود جهت مدیریت کلیه چک‌های دریافتی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک استفاده می‌ گردد.

خرج کردن چک: یعنی چک دریافت شده از افراد دیگر را بابت بدهی یا به شخص سوم واگذار نماییم.

در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا جهت خرج کردن چک از منوی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه خرج کردن چک را انتخاب می نماییم.

در برگه بازشده باید از لیست چک‌های موجودی که دريافت شده ولی هنوز وصول نشده، یکی را انتخاب و یا شماره چک را در قسمت جستجو وارد می نماییم.

پس از انتخاب چک موردنظر، در برگه بازشده یکی از فروشندگان، هزینه‌ها و سهامداران را به‌عنوان گیرنده چک انتخاب و اطلاعات شماره چک، مبلغ چک، تاریخ سررسید چک و بانک صادرکننده چک را تایید می نماییم.

 در صورت تمایل جهت ارسال پیامک یادآوری سررسید چک در قسمت یادآوری و ارسال اس ام اس با کلیک روی گزینه می‌توانیم تیک تنظیم یادآوری را فعال و در زیرمجموعه موجود تعداد روزهای مانده به سررسید چک، شماره تلفن همراه و متن پیامک را ثبت و در نهایت پس از تکمیل تمام بخش‌های موجود تیک را تائید نماییم.

نقد و بانک
نقد و بانک

[bbp-single-topic id=7512]