banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

آموزش نقد کردن چک‌ های خرج شده در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم چک نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً برای خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه میدهد و تعهد میکند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت کند.

با توجه به اینکه امروز چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌شود بنابراین برای مدیریت کلیه چک‌های دریافتی و پرداختی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک استفاده می‌شود.

جهت نقد کردن چک‌ های خرج شده در نرم‌افزار حسابداری دودوتا اندروید باید از منوهای داخل صفحه اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه نقد کردن چک را انتخاب کنیم و از لیست موجود که شامل چک‌های خودمان، چک‌های خرج شده و چک‌های مشتری باید گزینه چک‌های خرج شده را کلیک کنیم.

در برگه بازشده یا باید شماره چک موردنظر را در کادر جستجو وارد و نشانگر جستجو را کلیک کنیم و یا از لیست چک‌های خرج شده یکی را انتخاب کنیم، در ادامه اطلاعات چک انتخاب‌شده شامل شماره چک، مبلغ چک و تاریخ سررسید چک ثبت شده است، فقط باید توضیحی در ارتباط با چک موردنظر بنویسیم و در نهایت تیک تائید را بزنیم.

نقد و بانک
نقد و بانک

[bbp-single-topic id=7485]