banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

آموزش نقد کردن چک‌های خودمان در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

 

همانطور که می‌دانیم چک نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی می باشد که معمولاً برای خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت کند.

با توجه به اینکه امروز چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود، بنابراین برای مدیریت کلیه چک‌های دریافتی و پرداختی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک استفاده می‌گردد.

جهت وصول و نقد کردن چک‌های که خودمان آن‌ها را صادر کرده‌ایم باید از گزینه نقد کردن چک‌های خودمان استفاده کنیم.

جهت نقد کردن چک خودمان در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا از منوی صفحه اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه نقد کردن چک را انتخاب نموده و از لیست موجود که شامل چک‌های خودمان، چک‌های خرج شده و چک‌های مشتری است گزینه چک‌های خودمان را انتخاب می نماییم.

در برگه بازشده لیست چک‌هایی که خودمان آن‌ها را صادر کرده‌ایم نمایش داده می‌شود چکی که قصد نقد کردن آن را داریم انتخاب و در ادامه اطلاعات چک انتخاب ‌شده شامل نام صاحب چک، شماره چک و مبلغ چک ثبت شده است، همچنین  توضیحی در ارتباط با چک موردنظر نوشته و در نهایت تیک را تائید می نماییم.

با انجام عملیات نقد کردن چک خودمان، مبلغ چک موردنظر به حساب صندوق اضافه می‌گردد.

نقد و بانک
نقد و بانک

[bbp-single-topic id=7389]