آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش نقد کردن چک‌های خودمان در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم چک نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً برای خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت کند.

باتوجه‌به اینکه امروز چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود، بنابراین برای مدیریت کلیه چک‌های دریافتی و پرداختی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقدکردن چک، خرج‌کردن چک، پس‌دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک استفاده می‌گردد.

جهت وصول و نقدکردن چک‌هایی که خودمان آن‌ها را صادر کرده‌ایم، گزینه‌ی نقد و بانک، نقدکردن چک را انتخاب می‌نماییم.

جهت نقد کردن چک خودمان در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا از منوی صفحه اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه نقد کردن چک را انتخاب نموده و از لیست موجود که شامل چک‌های خودمان، چک‌های خرج شده و چک‌های مشتری است گزینه چک‌های خودمان را انتخاب می نماییم.

 

در برگه بازشده لیست چک‌هایی که خودمان آن‌ها را صادر کرده‌ایم نمایش داده می‌شود چکی که قصد نقدکردن آن را داریم انتخاب و در ادامه اطلاعات چک انتخاب ‌شده شامل نام صاحب چک، شماره چک و مبلغ چک ثبت شده است، همچنین  توضیحی در ارتباط با چک موردنظر نوشته و در نهایت تیک را تأیید می‌نماییم.

با انجام عملیات نقدکردن چک خودمان، مبلغ چک موردنظر به‌حساب صندوق اضافه می‌گردد.