banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

آموزش نقد کردن چک‌های مشتری در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که می‌دانیم چک نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً برای خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه میدهد و تعهد میکند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

با توجه به اینکه امروز چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده نموده بنابراین برای مدیریت کلیه چک‌های دریافتی و پرداختی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک استفاده می‌نماییم.

جهت وصول و نقد کردن چک‌های که از مشتری دریافت کرده‌ایم از گزینه نقد کردن چک‌های مشتری استفاده نماییم.

جهت نقد کردن چک‌های مشتری در نرم‌افزار حسابداریاندرویدی دودوتا از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه نقد کردن چک را انتخاب نموده و از لیست موجود که شامل چک‌های خودمان، چک‌های خرج شده و چک‌های مشتری  گزینه چک‌های مشتری را انتخاب نماییم.

در برگه بازشده لیست چک‌هایی که از مشتریان دریافت کرده‌ایم نمایش داده می‌شود پس چکی که قصد نقد کردن آن را داریم انتخاب و در ادامه اطلاعات چک انتخاب‌شده شامل شماره چک، مبلغ چک و تاریخ سررسید چک ثبت شده است، فقط باید صندوقی که مبلغ چک بعد از نقد کردن به آن واریز می‌شود را انتخاب و توضیحی در ارتباط با چک موردنظر بنویسیم و در نهایت تیک را تائید نماییم.

با انجام عملیات نقد کردن چک دریافت شده از مشتری، مبلغ چک موردنظر به حساب صندوقی که انتخاب نموده ایم اضافه می‌گردد.

نقد و بانک
نقد و بانک

[bbp-single-topic id=7491]