آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش صدور چک به فروشندگان در نرم افزار حسابداری دودوتا

چک:

چک نوعی سند تجاری تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً جهت خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

باتوجه‌به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود جهت مدیریت کلیه چک‌های دریافتی و پرداختی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقدکردن چک، خرج‌کردن چک، پس‌دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک استفاده می‌نماییم.

صدور چک:

صدور چک به این معناست از  دسته‌چک خودمان چکی را به فروشندگان، سهامداران تأمین‌کنندگان کالا و یا بابت پرداخت هزینه‌ها تحویل دهیم و در تاریخ سررسید چک، گیرنده چک به بانک مراجعه و مبلغ را از حساب ما برداشت نماید.

 

در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا جهت صدور چک به فروشندگان باید از منوی صفحه اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه صدور چک را انتخاب نماییم. در برگه بازشده سه گزینه فروشندگان، هزینه‌ها و سهامداران وجود دارد که با انتخاب گزینه فروشندگان، از لیست موجود فروشنده موردنظر را انتخاب می‌نماییم، درصورتی‌که شخص موردنظر در لیست موجود نباشد با کلیک روی گزینه + می‌توانیم فروشنده جدید به لیست اضافه نماییم. در نهایت پس از تکمیل تمام بخش‌های موجود تیک را تائید می‌نماییم و به‌این‌ترتیب چک موردنظر صادر می‌ گردد.

در مرحله بعد شماره چک، مبلغ چک، تاریخ چک، بانک صادرکننده چک و توضیحی در مورد چک را ثبت می نماییم.

  • البته در صورت تمایل جهت ارسال پیامک یادآوری سررسید چک در قسمت یادآوری و ارسال اس ام اس با کلیک بر روی فلش موردنظر می‌توانیم تیک تنظیم یادآوری را فعال و در زیرمجموعه موجود تعداد روزهای مانده به سررسید چک، شماره تلفن همراه و متن پیامک را ثبت نماییم.

 

 

بنابراین در روز سررسید چک به‌محض ورود به نرم‌افزار حسابداری دودوتا پیام موردنظر روی صفحه گوشی ظاهر می‌شود که داری سه گزینه ارسال اس ام اس، لغو عملیات و افزودن به پنل یادآوری است که با انتخاب گزینه ارسال اس ام اس پیامک مستقیماً به شماره تلفنی که قبلاً ثبت نموده ایم ارسال می‌شود با انتخاب گزینه افزودن به پنل یادآوری، پیامک در قسمت منوی پنل پیامکی در صفحه اصلی ثبت می‌شود و می‌توانیم از این طریق پیامک موردنظر ارسال نماییم اما با انتخاب گزینه لغو عملیات، ارسال پیامک موردنظر لغو می‌ گردد.

کلیپ آموزشی