آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش صدور چک جهت پرداخت هزینه ها در نرم افزار حسابداری دودوتا

چک:

چک نوعی سند تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً جهت خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

باتوجه‌به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری است که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود جهت مدیریت تمامی چک‌های دریافتی و پرداختی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقدکردن چک، خرج‌کردن چک، پس‌دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک، صدور چک استفاده می‌نماییم.

صدور چک:

صدرو چک به این معناست از دسته‌چک خودمان چکی را به فروشندگان، سهامداران، تأمین‌کنندگان کالا و یا بابت پرداخت هزینه‌ها تحویل دهیم و در تاریخ سررسید چک، گیرنده چک به بانک مراجعه و مبلغ را از حساب ما برداشت نماید.

در نرم‌افزار حسابداری اندروید دودوتا جهت صدور چک برای پرداخت هزینه‌ها باید از منوی صفحه اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه صدور چک را انتخاب نماییم. سپس از سه گزینه فروشندگان، هزینه‌ها و سهام‌داران گزینه‌ی هزینه‌ها را انتخاب می‌نماییم.

در نهایت پس از تکمیل تمام بخش‌های موجود تیک تأیید را می‌زنیم و به‌این‌ترتیب چک موردنظر ثبت می‌شود.

در برگه بازشده گروه هزینه و عنوان هزینه موردنظر را از لیست موجود انتخاب و درصورتی‌که گروه هزینه و یا عنوان هزینه موردنظر در لیست موجود نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم گروه و هزینه جدید به لیست اضافه نماییم.

در مرحله بعد شماره چک، مبلغ چک، تاریخ چک و بانک صادرکننده چک را ثبت می نماییم.

البته در صورت تمایل جهت ارسال پیامک یادآوری سررسید چک، در قسمت یادآوری و ارسال اس‌ام‌اس با کلیک روی گزینه می‌توانیم تیک تنظیم یادآوری را فعال و در زیرمجموعه موجود تعداد روزهای مانده به سررسید چک، شماره‌تلفن همراه و متن پیامک را ثبت نماییم.

بنابراین، در روز سررسید چک به‌محض ورود به نرم‌افزار حسابداری دودوتا پیام موردنظر روی صفحه گوشی ظاهر می‌شود که داری سه گزینه ارسال اس‌ام‌اس، لغو عملیات و افزودن به پنل یادآوری است که با انتخاب گزینه ارسال اس‌ام‌اس پیامک مستقیماً به شماره تماسی که قبلاً ثبت نموده‌ایم ارسال می‌گردد. با انتخاب گزینه افزودن به پنل یادآوری، پیامک در قسمت منوی پنل پیامکی در صفحه اصلی ثبت می‌شود و می‌توانیم از این طریق پیامک موردنظر ارسال نماییم؛ اما با انتخاب گزینه لغو عملیات، ارسال پیامک موردنظر لغو می‌گردد.