banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

آموزش صدور چک جهت پرداخت هزینه ها در نرم افزار حسابداری دودوتا

 

چک: نوعی سند تاریخ‌دار و دارای ارزش مالی است که معمولاً جهت خرید در حال و پرداخت در آینده استفاده می‌شود، درواقع سندی است که شخصی در قبال بدهی خود ارائه می‎دهد و تعهد می‎کند مبلغ معینی را در تاریخ مشخص به شخص طلبکار پرداخت نماید.

با توجه به اینکه امروزه چک یکی از مهم‌ترین اسناد مبادلات تجاری می باشد که به شکل گسترده‌ای از آن استفاده می‌‎شود جهت مدیریت تمامی چک‌های دریافتی و پرداختی در نرم‌افزار حسابداری دودوتا از جمله دریافت چک، صدور چک، نقد کردن چک، خرج کردن چک، پس دادن چک، برگشت چک از قسمت نقد و بانک/صدور چک استفاده می‌نماییم.

صدور چک: به این معناست از دسته‌چک خودمان چکی را به فروشندگان، سهامداران، تأمین‌کنندگان کالا و یا بابت پرداخت هزینه‌ها تحویل دهیم و در تاریخ سررسید چک، گیرنده چک به بانک مراجعه و مبلغ را از حساب ما برداشت نماید.

در نرم‌افزار حسابداری اندروید دودوتا جهت صدور چک برای پرداخت هزینه‌ها باید از منوی صفحه اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه صدور چک را انتخاب نماییم. سپس از سه گزینه فروشندگان، هزینه‌ها و سهامداران گزینه ی هزینه‌ها را انتخاب می نماییم.

در برگه بازشده گروه هزینه و عنوان هزینه موردنظر را از لیست موجود انتخاب و در صورتی که گروه هزینه و یا عنوان هزینه موردنظر در لیست موجود نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم گروه و هزینه جدید به لیست اضافه نماییم.

در مرحله بعد شماره چک، مبلغ چک، تاریخ چک و بانک صادرکننده چک را ثبت می نماییم.

البته در صورت تمایل جهت ارسال پیامک یادآوری سررسید چک، در قسمت یادآوری و ارسال اس ام اس با کلیک روی گزینه می‌توانیم تیک تنظیم یادآوری را فعال و در زیرمجموعه موجود تعداد روزهای مانده به سررسید چک، شماره تلفن همراه و متن پیامک را ثبت نماییم.

بنابراین در روز سررسید چک به‌محض ورود به نرم‌افزار حسابداری دودوتا پیام موردنظر روی صفحه گوشی ظاهر می‌شود که داری سه گزینه ارسال اس ام اس، لغو عملیات و افزودن به پنل یادآوری است که با انتخاب گزینه ارسال اس ام اس پیامک مستقیماً به شماره تماسی که قبلاً ثبت نموده ایم ارسال می‌ گردد. با انتخاب گزینه افزودن به پنل یادآوری، پیامک در قسمت منوی پنل پیامکی در صفحه اصلی ثبت می‌شود و می‌توانیم از این طریق پیامک  موردنظر ارسال نماییم اما با انتخاب گزینه لغو عملیات، ارسال پیامک موردنظر لغو می‌ گردد.

در نهایت پس از تکمیل تمام بخش‌های موجود تیک تائید را می‌زنیم و به‌این‌ترتیب چک موردنظر ثبت می‌شود.

نقد و بانک
نقد و بانک
نقد و بانک

[bbp-single-topic id=7425]