آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش پرداخت نقدی به فروشندگان در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

نقد و بانک:

در حسابداری به معنای دریافت و پرداخت وجه نقد، چک، سفته و… می‌باشد، در واقع هر نوع مراودت مالی بین افراد و بانک‌ها را نقد و بانک می‌گویند. بنابراین با توجه به اهمیت موضوع، نرم‌افزار حسابداری دودوتا به‌صورت حرفه‌ای به این موضوع پرداخته و سعی براین شده جهت مدیریت دریافت‌ها و پرداخت‌ها گزینه‌های بسیار ساده را با تنوع بسیار بالا تعریف کند تا کاربران با داشتن هر مقدار دانش حسابداری بتوانند از این امکانات استفاده نمایند.

پرداخت نقدی:

به معنی پرداخت وجه نقد است که جهت ثبت مبالغی که از واحد تجاری ما پرداخت می‌شود از پرداخت نقدی استفاده می نماییم، در نرم افزار حسابداری دودوتا جهت جلوگیری از پراکندگی کاری، تمامی پرداخت‌هایی که یک واحد تجاری می‌تواند داشته باشد از جمله پرداخت نقدی به فروشندگان، مشتریان، هزینه‌ها، سهامداران، امور مالیاتی، بانک در قسمت نقد و بانک، پرداخت نقدی ثبت شده است.

در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودو تا جهت پرداخت نقدی به فروشندگان، از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه پرداخت نقدی را انتخاب می‌نماییم.

در برگه بازشده گزینه فروشندگان را انتخاب و از لیست موجود فروشنده موردنظر را انتخاب نموده، درصورتی‌که شخص موردنظر در لیست موجود نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم فروشنده جدید را به لیست اضافه نماییم.

در برگه جدید ابتدا صندوقی که پرداختی از آن کسر می شود را انتخاب، سپس مبلغ موردنظر، مقدار تخفیف و تاریخ پرداخت را ثبت می نماییم. 

در بخش توضیحات با کلیک بر روی گزینه تنظیمات می‌توانیم شرح، سررسید و توضیحات لازم را تکمیل و در نهایت تیک را تأیید نماییم. همچنین در این برگه به‌منظور سهولت کاربران، نام فروشنده و مبلغ مانده آن نیز نمایش داده می‌شود.