آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش پرداخت نقدی به سهامداران در نرم افزار حسابداری دودوتا

نقد و بانک:

در حسابداری نقد و بانک  به معنای دریافت و پرداخت وجه نقد، چک، سفته و… می باشد، در واقع هر نوع مراودت مالی بین افراد و بانک‌ها را نقد و بانک می‌گویند بنابراین با توجه به اهمیت موضوع، نرم‌افزار حسابداری دودوتا به‌صورت حرفه‌ای به این موضوع پرداخته و سعی بر این شده جهت مدیریت دریافت‌ها و پرداخت‌ها گزینه‌های بسیار ساده را با تنوع بسیار بالا تعریف کند تا کاربران با داشتن هر مقدار دانش حسابداری بتوانند از این امکانات استفاده نمایند.

پرداخت نقدی:

پرداخت نقدی به معنی پرداخت وجه نقد است. جهت ثبت مبالغی که از واحد تجاری ما پرداخت می‌شود ازگزینه پرداخت نقدی استفاده می‌نماییم در نرم‌افزار حسابداری دودوتا جهت جلوگیری از پراکندگی کاری، تمامی پرداخت‌هایی که یک واحد تجاری می‌تواند داشته باشد از جمله پرداخت نقدی به فروشندگان، مشتریان، هزینه‌ها، سهامداران، امور مالیاتی، بانک در قسمت نقد و بانک، پرداخت نقدی ثبت ‌شده است.

نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا جهت پرداخت نقدی به سهامداران  از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه پرداخت نقدی را انتخاب می‌نماییم.

در برگه بازشده گزینه سهامداران را انتخاب و از لیست موجود سهامدار موردنظر را انتخاب نموده، درصورتی‌که شخص موردنظر در لیست موجود نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم سهامدار جدید را به لیست اضافه نماییم.

در برگه جدید ابتدا صندوقی که پرداختی از آن کسر می‌شود را انتخاب و سپس مبلغ موردنظر، مقدار تخفیف و تاریخ پرداخت را ثبت می‌نماییم. در بخش توضیحات با کلیک روی گزینه ^می‌توانیم شرح، سررسید و توضیحات لازم را تکمیل و در نهایت تیک را تأیید نماییم. همچنین در این برگه به‌منظور سهولت کاربران، نام سهام‌دار و مانده صورت‌حساب در این صفحه‌نمایش داده می‌شود.