آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش پرداخت نقدی هزینه ها در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

نقد و بانک:

 در حسابداری نقد و بانک به معنای دریافت و پرداخت وجه نقد، چک، سفته و… است، در واقع هر نوع مراودت مالی بین افراد و بانک‌ها را نقد و بانک می‌گویند؛ بنابراین باتوجه‌به اهمیت موضوع، نرم‌افزار حسابداری دودوتا به‌صورت حرفه‌ای به این موضوع پرداخته و سعی بر این شده جهت مدیریت دریافت‌ها و پرداخت‌ها گزینه‌های بسیار ساده را با تنوع بسیار بالا تعریف کند تا کاربران با داشتن هر مقدار دانش حسابداری بتوانند از این امکانات استفاده نمایند.

پرداخت نقدی:

پرداخت نقدی به معنای پرداخت وجه نقد است. جهت ثبت مبالغی که از واحد تجاری ما پرداخت می‌شود از گزینه پرداخت نقدی استفاده می نماییم در نرم افزار حسابداری دودوتا جهت جلوگیری از پراکندگی کاری، تمامی پرداخت‌هایی که یک واحد تجاری می‌تواند داشته باشد از جمله پرداخت نقدی به فروشندگان، مشتریان، هزینه‌ها، سهامداران، امور مالیاتی و بانک در قسمت نقد وبانک، پرداخت نقدی ثبت‌ شده است.

در هر واحد تجاری همواره مبالغی مانند قبوض (آب، برق، گاز، تلفن) حقوق کارمندان و غیره به‌عنوان هزینه تعریف می‌شود، بنابراین در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودو تا جهت انجام پرداخت نقدی هزینه‌های واحد اقتصادی خود، باید از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده، گزینه پرداخت نقدی را انتخاب و در برگه بازشده گزینه هزینه‌ها را انتخاب نماییم.

در برگه جدید ابتدا صندوقی که پرداختی از آن کسر می شود را انتخاب و سپس مبلغ موردنظر، شرح پرداخت و تاریخ پرداخت را وارد می‌نماییم.

در قسمت هزینه‌ها نیز عنوان هزینه را ثبت نموده در صورتی که هزینه موردنظر در لیست نباشد، با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم هزینه جدیدی به لیست اضافه نماییم و در نهایت پس از تکمیل اطلاعات موردنیاز تیک را تائید نماییم.