آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش پرداخت نقدی به مشتریان در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

نقد و بانک:

در حسابداری نقد و بانک  به معنای دریافت و پرداخت وجه نقد، چک، سفته و… می‌باشد، در واقع هر نوع مراودات مالی بین افراد و بانک‌ها را نقد و بانک می‌گویند؛ بنابراین باتوجه‌به اهمیت موضوع، نرم‌افزار حسابداری دودوتا به‌صورت حرفه‌ای به این موضوع پرداخته و سعی بر این شده جهت مدیریت دریافت‌ها و پرداخت‌ها گزینه‌های بسیار ساده را با تنوع بسیار بالا تعریف کند تا کاربران با داشتن هر مقدار دانش حسابداری بتوانند از این امکانات استفاده نمایند.

پرداخت نقدی:

پرداخت نقدی به معنی پرداخت وجه نقد می‌باشد که جهت ثبت مبالغی که از واحد تجاری ما پرداخت می‌شود از گزینه پرداخت نقدی استفاده می‌نماییم.

در نرم افزار حسابداری دودوتا جهت جلوگیری از پراکندگی کاری، تمامی پرداخت‌هایی که یک واحد تجاری می‌تواند داشته باشد از جمله پرداخت نقدی به فروشندگان، مشتریان، هزینه‌ها، سهامداران، امور مالیاتی، بانک در قسمت نقد و بانک، پرداخت نقدی ثبت‌شده است.

 در نرم‌افزار حسابداری اندرویدی دودوتا جهت پرداخت نقدی به مشتریان از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه پرداخت نقدی را انتخاب می‌نماییم.

در برگه بازشده گزینه مشتریان را انتخاب و از لیست موجود مشتری موردنظر را انتخاب نموده، در صورتی که شخص موردنظر در لیست موجود نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم مشتری جدید را به لیست اضافه نماییم.

در بخش توضیحات با کلیک روی گزینه ^می‌توانیم شرح، سررسید و توضیحات لازم را تکمیل و در نهایت تیک را تائید نماییم. همچنین در این برگه به منظور سهولت کاربران نام مشتری و مبلغ مانده آن نیز نمایش داده می‌شود.