آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش انتقال در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

انتقال بین منابع یکی از موارد پرکاربرد در حسابداری می‌باشد که واحدهای تجاری می‌توانند با استفاده از این قابلیت، مبالغی را به حساب‌های بانکی، صندوق‌ها و اشخاص انتقال دهند.

امکان انتقال وجه در نرم‌افزار اندرویدی حسابداری دودوتا از سه بخش بانک، اشخاص (مشتریان، فروشندگان، سهامداران) و صندوق به سایر قسمت‌ها از جمله صندوق، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، بانک، هزینه‌ها و اداره دارایی وجود دارد.

برگه بازشده شامل دو بخش حساب مبدأ و حساب مقصد است که در بخش حساب مبدأ سه گزینه  بانک، اشخاص و صندوق وجود دارد که با انتخاب هرکدام می‌توانیم پولی از آن‌ها برداشت و به‌حساب مقصد واریز نماییم.

در صورت انتخاب بانک به‌عنوان حساب مبدأ، باید از بین لیست موجود، حساب بانکی موردنظر را انتخاب نموده و همچنین می‌توانیم مانده‌حساب بانک موردنظر را مشاهده نماییم. در مرحله بعدی باید حساب مقصد را به‌عنوان گیرنده وجه انتخاب نماییم.

  •  اگر در برنامه حسابداری دودوتا چندین حساب بانکی تعریف کرده‌اید برای انتقال وجه بین حساب‌های بانکی خود می‌توانید برای  مثال بانک رفاه را به‌عنوان حساب مبدأ و بانک صادرات را به‌عنوان حساب مقصد انتخاب نمایید. 

 درصورتی‌که در حساب مبدأ گزینه اشخاص را انتخاب نماییم در زیر مجموعه آن یکی از گزینه‌های مشتریان، فروشندگان و سهام‌داران را انتخاب و از لیست موجود، شخص موردنظر را انتخاب می‌نماییم، البته اگر شخص موردنظر در لیست نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم شخص جدید را به لیست اضافه نماییم. در مرحله بعدی باید مقصد مبلغ انتقالی را ثبت نماییم، بنابراین در بخش حساب مقصد از لیست موجود صندوق، مشتریان، فروشندگان، سهام‌داران، بانک، هزینه‌ها و اداره دارایی را به‌عنوان گیرنده وجه انتخاب می‌نماییم سپس گزینه مرحله بعد را انتخاب و عملیات پرداخت را تکمیل می‌نماییم.

 

 

 

 

درصورتی‌که صندوق را به‌عنوان مبدأ انتخاب نماییم از لیست موجود صندوق موردنظر را انتخاب نموده و همچنین مانده‌ی صندوق انتخاب شده را می‌توانیم مشاهده نماییم. در قسمت حساب مقصد، از لیست موجود صندوق، مشتریان، فروشندگان، سهام‌داران، بانک، هزینه‌ها و اداره دارایی را به‌عنوان گیرنده وجه انتخاب و در مرحله بعد در برگه بازشده متناسب با انتخاب ما گزینه‌های مختلفی نمایش داده می‌شود، عملیات پرداخت را تکمیل نموده و در نهایت تیک را تأیید می‌نماییم. به این صورت انتقال وجه در نرم‌افزار حسابداری دودو تا ثبت می‌گردد.