banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

آموزش ثبت اطلاعات فروشندگان در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

 

همان‌طور که مطلع هستیم ،در هر واحد تجاری باید اطلاعات اول دوره شامل کالا، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، هزینه‌ها، اموال، صندوق و حساب به‌صورت کامل وارد شود که خوشبختانه در نرم‌افزار حسابداری دودوتا این امکان مهیا است که در طول دوره و یا در هر زمانی که مایل باشیم بتوانیم اطلاعات اول دوره را اضافه، حذف و یا ویرایش نماییم.

فروشندگان به تأمین‌کنندگان کالا گفته می‌شود یعنی افرادی که در لیست فروشندگان قرار می‌گیرند با ثبت بدهی و بستانکاری اول دوره آن‌ها می‌توانیم در طول سال مواد اولیه و کالاهایی را برای فروش از آن‌ها تهیه نماییم، البته فروشندگان امکان تبدیل‌شدن به مشتریان را دارند و می‌توانیم در موارد خاصی به فروشندگان نیز مانند مشتریان کالاهایی را بفروشیم.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا، جهت ثبت اطلاعات فروشندگان می‌توانیم از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت اول دوره شده و سپس گزینه فروشندگان را انتخاب نماییم.

در برگه بازشده باید گزینه‌های نام فروشنده، نام فروشگاه، کد ملی، کد اقتصادی، تلفن همراه، تلفن ثابت، استان، شهرستان، کد پستی و آدرس را وارد نماییم .البته فقط گزینه نام الزامی است و سایر گزینه‌ها می‌تواند خالی باشد.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا برای هر فروشنده ،امکان ثبت بدهی و طلب اول دوره وجود دارد. بنابراین در پایین صفحه و در قسمت ثبت بدهی و طلب اول دوره روی کلیک می‌کنیم و در این قسمت می‌توانیم بدهی اولیه و طلب اولیه را واردنماییم. تکمیل این بخش الزامی نیست و می‌تواند خالی باشد.

درنهایت پس از ثبت تمامی اطلاعات موردنیاز ،تیک تائید را می‌زنیم و به این ترتیب می‌توانیم فروشندگان بعدی را در نرم‌افزار حسابداری دودوتا ثبت نماییم.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا امکان حذف و یا ویرایش فروشندگان وجود دارد.جهت انجام این کار از منوی اصلی نرم‌افزار حسابداری دودوتا، وارد قسمت تنظیمات شده و سپس گزینه‌های ویرایش و یا لیست سیاه را انتخاب و در قسمت فروشندگان تغییرات لازم را اعمال می نماییم.

اول دوره
اول دوره
اول دوره

نرم افزار حسابداری دودوتا انجمن ها آموزش ثبت اطلاعات فروشندگان

نمایش 0 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
    نوشته ها
نمایش 0 پاسخ رشته ها
  • شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.