آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش اول دوره ثبت اطلاعات فروشندگان

همانگونه که مطلع هستیم، در هر واحد تجاری باید اطلاعات اول دوره شامل کالا، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، معرفی حساب، هزینه‌ها، اموال، افزودن صندوق بصورت کامل وارد شود که خوشبختانه در نرم‌افزار حسابداری دودوتا این امکان مهیا است که در طول دوره و یا در هر زمانی که مایل باشیم بتوانیم اطلاعات اول دوره را اضافه، حذف و یا ویرایش نماییم.

فروشندگان به تأمین‌کنندگان کالا گفته می‌شود یعنی افرادی که در لیست فروشندگان قرار می‌گیرند با ثبت بدهی و بستانکاری اول دوره آن‌ها می‌توانیم در طول سال مواد اولیه و کالاهایی را برای فروش از آن‌ها تهیه نماییم، البته فروشندگان امکان تبدیل ‌شدن به مشتریان را دارند و می‌توانیم در موارد خاصی به فروشندگان نیز مانند مشتریان کالاهایی را بفروشیم.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا، جهت ثبت اطلاعات فروشندگان می‌توانیم از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت اول دوره شده و سپس گزینه فروشندگان را انتخاب نماییم.

ثبت و معرفی اطلاعات فروشندگان
ثبت و معرفی اطلاعات فروشندگان

در برگه بازشده باید گزینه‌های نام فروشنده، نام فروشگاه، شماره همراه، تلفن ثابت، آدرس، طلب اولیه، بدهی اولیه، کد ملی، کد اقتصادی، تلفن همراه، تلفن ثابت، استان، شهرستان، کد پستی و آدرس را وارد نماییم. البته فقط گزینه نام الزامی است و سایر گزینه‌ها می‌تواند خالی باشد.

ثبت و معرفی اطلاعات فروشندگان
ثبت و معرفی اطلاعات فروشندگان

جهت ثبت اطلاعات بیشتر از گزینه اطلاعات تکمیلی استفاده نمایید

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا برای هر فروشنده، امکان ثبت کد ملی، کد اقتصادی، استان، شهرستان، کد پستی، وجود دارد. تکمیل این بخش الزامی نیست.

درنهایت پس از ثبت تمامی اطلاعات موردنیاز، تیک تائید را انتخاب و به این ترتیب می‌توانیم فروشندگان بعدی را در نرم‌افزار ثبت نماییم.

در قسمت تنظیمات امکان حذف و یا ویرایش فروشندگان وجود دارد. جهت انجام این کار از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت تنظیمات شده و سپس گزینه‌های ویرایش و یا لیست سیاه را انتخاب و در قسمت فروشندگان تغییرات لازم را اعمال می نماییم.

ثبت و معرفی اطلاعات فروشندگان
کلیپ آموزشی