آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش ثبت هزینه‌ها در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

همانطور که مطلع هستیم، در هر واحد تجاری ثبت اطلاعات اول دوره شامل کالا، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، هزینه‌ها، اموال، صندوق و حساب حائز اهمیت است که خوشبختانه در نرم‌افزار حسابداری دودوتا این امکان مهیا شده که در طول دوره و یا در هر زمانی که خواستیم قابلیت اضافه نمودن اطلاعات اول دوره، ویرایش وحذف را داشته باشیم.

هزینه‌ها: در هر واحد تجاری همواره مبالغی مانند قبوض (آب، برق، گاز، تلفن) حقوق کارمندان و غیره به‌ عنوان هزینه تعریف می‌شود که در نرم‌افزار حسابداری دودوتا امکان ثبت این هزینه‌ها در قالب گروه‌هایی وجود دارد.

برای ثبت یک یا چند هزینه به‌ عنوان‌ مثال (قبوض شهری، حقوق، وام، تلفن، اجاره، کرایه و غیره) از منوی اصلی نرم‌افزار حسابداری دودوتا، وارد قسمت اول دوره شده و سپس گزینه هزینه‌ها را انتخاب می‌نماییم.

آموزش ثبت هزینه ها
آموزش ثبت هزینه ها

در برگه بازشده از لیست موجود گروه موردنظر را انتخاب می نماییم البته اگر گروه موردنظر در لیست موجود نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم گروه جدیدی به لیست اضافه نماییم. پس از ثبت و انتخاب گروه، نام هزینه را در کادر هزینه ثبت می نماییم.

آموزش ثبت هزینه ها
آموزش ثبت هزینه ها
آموزش ثبت هزینه ها

از آنجایی‌ که حسابداری هزینه‌ها اغلب در یک شرکت برای کمک به تصمیم‌گیری استفاده می‌گردد، پس هزینه، شاخص بسیار مهمی در عملیات کسب‌ و کار است و ثبت دقیق آن یکی از الزامات اصول حسابداری می باشد.

کلیپ آموزشی