banke soalat

پرتال آموزشی حسابداری دودوتا

آموزش ثبت اطلاعات مشتریان در نرم‌افزار حسابداری دودوتا

همان‌طور که مطلع هستیم در هر واحد تجاری باید اطلاعات اول دوره شامل کالا، مشتریان، فروشندگان، سهامداران، هزینه‌ها، اموال، صندوق و حساب به‌صورت کامل وارد شود که خوشبختانه در نرم‌افزار حسابداری دودوتا این امکان مهیا شده که در طول دوره و یا در هر زمانی که مایل هستیم اطلاعات اول دوره را اضافه، حذف و یا ویرایش نماییم .

 به افرادی که با آن‌ها مراودت مالی داشته و کالا می‌فروشیم ،مشتریان گفته می شود .البته صحیح است افردای که مشتریان نام دارند کالا خریداری می‌نمایند اما در نرم‌افزار حسابداری عملاً می‌توانند ماهیت فروشنده نیز داشته باشند.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا جهت ثبت اطلاعات مشتریان باید از منوی صفحه اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت اول دوره شده و سپس گزینه مشتریان را انتخاب نماییم.

در برگه بازشده از لیست موجود گروه موردنظر را انتخاب، در صورتی که گروه موردنظر در لیست نباشد با کلیک بر روی گزینه + می‌توانیم گروه جدیدی را به لیست موجود اضافه نماییم.

در ادامه باید اطلاعات نام مشتری، نام فروشگاه، کد ملی، کد اقتصادی، تلفن همراه، تلفن ثابت، استان، شهرستان، کد پستی و آدرس را تکمیل نماییم، البته فقط گزینه نام الزامی است و بقیه گزینه‌ها می‌تواند خالی باشد.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا برای هر مشتری امکان ثبت بدهی و طلب اول دوره وجود دارد . در پایین صفحه و در قسمت ثبت بدهی و طلب اول دوره بر روی کلیک می نماییم و اطلاعات بدهی اولیه، طلب اولیه، سقف بدهی، معرف، شماره قرارداد، شماره چک را وارد می نماییم .البته  تکمیل این بخش الزامی نیست.

در نهایت پس از ثبت کلیه اطلاعات موردنیاز گزینه تائید را می‌زنیم و به این ترتیب می‌توانیم مشتری‌های بعدی را در نرم‌افزار حسابداری دودوتا ثبت نماییم.

در نرم‌افزار حسابداری دودوتا امکان حذف و ویرایش مشتریان وجود دارد که جهت انجام این کار از منوی اصلی نرم‌افزار حسابداری دودوتا، وارد قسمت تنظیمات شده و سپس گزینه‌های ویرایش یا لیست سیاه را انتخاب و در قسمت مشتریان تغییرات لازم را اعمال می نماییم.

اول دوره
اول دوره
اول دوره

نرم افزار حسابداری دودوتا انجمن ها آموزش ثبت اطلاعات مشتریان

نمایش 0 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
    نوشته ها
نمایش 0 پاسخ رشته ها
  • شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.