آموزش جامع نرم افزار حسابداری دودوتا

آموزش پرداخت نقدی به بانک در نرم افزار حسابداری دودوتا

نقد و بانک:

در حسابداری نقد و بانک به معنای دریافت و پرداخت وجه نقد، چک، سفته و… است، در واقع هر نوع مراودت مالی بین افراد و بانک‌ها را نقد و بانک می‌گویند؛ بنابراین باتوجه‌به اهمیت موضوع، نرم‌افزار حسابداری دودوتا به‌صورت حرفه‌ای به این موضوع پرداخته و سعی بر این شده جهت مدیریت دریافت‌ها و پرداخت‌ها گزینه‌های بسیار ساده را با تنوع بسیار بالا تعریف کند تا کاربران با داشتن هر مقدار دانش حسابداری بتوانند از این امکانات استفاده نمایند.

پرداخت نقدی:

پرداخت نقدی به معنی پرداخت وجه نقد است. جهت ثبت مبالغی که از واحد تجاری ما پرداخت می‌شود از پرداخت نقدی استفاده می نماییم، در نرم افزار حسابداری دودوتا جهت جلو گیری از پراکندگی کاری، تمامی پرداخت‌هایی که یک واحد تجاری می‌تواند داشته باشد از جمله پرداخت نقدی به فروشندگان، مشتریان، هزینه‌ها، سهامداران، امور مالیاتی، بانک در قسمت نقد و بانک، پرداخت نقدی ثبت شده است.

در نرم‌افزار حسابداری اندروید دودو تا جهت انجام پرداخت نقدی (واریزی) به بانک، باید از منوی اصلی نرم‌افزار، وارد قسمت نقد و بانک شده و گزینه پرداخت نقدی را انتخاب و در برگه بازشده گزینه بانک را تأیید نماییم.

در برگه جدید ابتدا بانکی که پرداختی به آن واریز می گردد را انتخاب سپس صندوقی که پول از آن کسر می گردد را انتخاب، سپس مبلغ موردنظر و تاریخ پرداخت را وارد می‌نماییم. همچنین در این برگه جهت سهولت کاربران، موجودی بانک در کادر مانده نمایش داده می شود.

 در بخش توضیحات می توانیم شرح پرداخت هزینه به بانک را تکمیل و در نهایت تیک را تائید نماییم.